V podzimním prvním vzájemném utkání vyhrály Slezanky ve své hale dvaadvacetigólovým rozdílem (39:17) a také v odvetě byly jasným favoritem. Jindřichohradeckému družstvu se proti ostravskému soupeři obzvlášť nedaří, takže se očekával hladký průběh.

Domácí celek ovšem znovu prokázal, že v poslední době dokáže hrát otevřené partie prakticky s každým. Zlepšil produktivitu střelby, zvýšil průměr vstřelených branek, je jistější v přechodu do útoku. K větší spokojenosti už chybí pouze to, aby přišel výsledek, který by znamenal také zisk nějakých bodů.

Mistrovské Poruby se Jihočešky vůbec nezalekly a dlouho předváděly hru, z níž nebylo poznat, že je v tabulce od favorita dělí osm pozic a šestnáct bodů. První poločas z jejich strany přinesl možná nejlepší výkon zatímního průběhu sezóny. V první půli výtečně bránily a z rychlých trháků byly neomylné, dařilo se hlavně Barboře Eliášové, která si na křídle dělala, co jen chtěla.

V první půli J. Hradec vedl čtyřikrát, a to 2:1, 5:4, 6:5 a 10:9. Porubu pustil jen jedinkrát do dvougólového náskoku (10:12), ale stav dokázal srovnat. Před přestávkou hlavně zásluhou Lucie Zbožínkové, jež má střeleckou fazónu. Nejlepší domácí střelkyně má na kontě za dvě a půl sezony už 241 interligových gólů.

Do druhého poločasu vstupovala družstva za smírného stavu 14:14 a ani po obrátce hostující házenkářky na hrací ploše nezačaly vyloženě kralovat. Poruba sice zpřesnila rozehrávku, takže domácí házenkářky neměly tolik možností k brejkům, ale i nadále se favorit prosazoval těžko.

Jindřichohradecké ženy ovšem znovu potkal jedenáctiminutový herní výpadek uprostřed druhé půle, kdy daly jediný gól. Tato část hry rozhodla, jelikož Poruba v ní odskočila až na šestibrankový rozdíl (18:24).

Domácí tým bojoval až do posledních vteřin, dokázal snížit až na 24:27, ale body přeci jen odvezl favorit. Statečný výkon TJ Házená fanoušci odměnili zaslouženým aplausem.

Před jindřichohradeckými hráčkami je nyní zápas v slovenské Šaľe, který absolvují v sobotu 9. února.

J. HRADEC – PORUBA 24:28 (14:14)
Branky: Eliášová 8, Zbožínková 4, Markesová 3, Kohoutová 3, Krupicová 3/2, Horečková 2, Maryšková 1 – Chrenková 7/1, Hrbková 6/2, Mičiníková 4, Adámková 4, Selucká 3, Rechtorisová 2, Uhráková 1, Tóthová 1.
Sedmimetrové hody: 2/2:4/3. Vyloučení: 3:2. Žluté karty: 3:2. Rozhodčí: Bubeníček – Kosmák. Diváci: 300.
TJ Házená: Zimová, Lavická – Horečková, Kohoutová, Matoušková, Eliášová, Zbožínková, Markesová, Desjardins, Jonová, Krupicová, Maryšková, Zahradníková.

Roman Pišný