„Měl to být jeden z těch slabších protivníků," poznamenala hned po skončení utkání předsedkyně jindřichohradeckého klubu Jaroslava Krupicová a kroutila hlavou nad tím, jak domácí družstvo dokázalo přijít o výhru, když ještě chvilku před koncem vedlo o čtyři góly.

Zápas, k němuž Kunovice přijely pouze se dvěma hráčkami na střídání do pole, od začátku vůbec nepřipomínal, že by tým z pomezí Valašska měl být jen pokorným neviňátkem. Až do 17. minuty hostující družstvo vedlo o dvě až tři branky. Zkušené házenkářky Lenka Fleková a hrající trenérka Jarmila Štěrbová se bez problémů prosazovaly, naopak domácí tým byl velmi neproduktivní.
„Z naší strany to byla střelecká mizérie," komentovala dění Jaroslava Krupicová.

I přes slabé procento úspěšnosti v útoku dokázaly domácí hráčky vývoj zvrátit na svoji stranu a šňůrou pěti branek otočily ve 22. minutě na 11:9. V té chvíli ovšem jakoby si jihočeská sestava řekla, že vše půjde samo, a přestala se soustředit. Posledních sedm minut první půle prohrála 1:5, takže v přestávce měla dvougólovou ztrátu.

Před druhým poločasem domácí házenkářky i diváci věřili, že Kunovice již nebudou klást takový odpor. Předpoklad se naplnil po zhruba 45 minutách, kdy se začala na hostující družině projevovat únava. Hradec nasadil na Flekovou osobní obranu a ve 39. minutě poprvé otočil stav ve svůj prospěch (17:16). Náskok pak postupně navyšoval (46. – 19:17; 50. – 22:19; 57. – 26:22).

Tři minuty před koncem vedl rozdílem čtyř gólů a takříkajíc nebylo, co řešit. Jenže domácí celek v závěru postihl totální kolaps a vůbec ho nezvládl po taktické stránce.
„Nerozumím tomu, co jsme to na konci předvedli. Měli jsme míč, mohli jsme hrát v klidu, šetřit čas, ale my jsme se splašili. Udělali jsme tolik útočných přehmatů," nechápala předsedkyně hradeckého klubu, jak je možné ztratit čtyřbrankový náskok během tří minut.

Po vyrovnávacím gólu, který dala kunovická Patricie Jurasová těsně před sirénou, vypukla v táboře hostí obrovská radost. Však nebylo divu, Kunovice s bodovým ziskem totiž vůbec nekalkulovaly.
„My jsme sem jely zápas skutečně jen z povinnosti odehrát a připsat si přijatelný výsledek, kterým by byla i porážka o deset branek," přiznala kunovická Lenka Fleková na klubovém webu.

Rovněž ve třetím kole budou jindřichohradecké ženy hrát doma. V sobotu 4. října od 18.30 hodin se v městské sportovní hale utkají s béčkem mosteckého Baníku.

J. HRADEC – KUNOVICE 26:26 (12:14)
Branky: Kohoutová 5, Krupicová 5/2, Buzková 4, Hanzalová 4, Urbanová 4, Voldánová 2, Jasanská, Vlková – Štěrbová 9, Fleková 8/1, Jurasová 4, Kosinková 2, Horáková 2, Kožuchová.
Sedmimetrové hody: 3/2:2/1. Vyloučení: 3:2. Žluté karty: 3:1. Rozhodčí: Rutta, Větrovský.
Diváci: 173.
TJ Házená: Davidová, Dušková – Vlková, Kohoutová, Kočová, Hanzalová, Voldánová, Urbanová, Bílková, Krupicová, Rýparová, Neidrová, Jasanská, Buzková.