Zatímco Házená JH nastoupila k zápasu už jen pro formalitu, takže odpočívaly Michaela Vlková a Barbora Eliášová, písecké béčko mělo v případě výhry ještě šanci na zisk druhé příčky. Proto přivezlo i šestici házenkářek, které nastupují za elitní tým v mezinárodní MOL lize.

Rozdíl ve výkonnosti tudíž měl být zákonitě znát, avšak domácí družstvo soupeřkám dlouho stačilo. Vedlo 2:0, 3:2, pak z 3:6 a 4:7 otočilo v 17. minutě na 8:7, když se trefila Barbora Šuranská. Písek se definitivně dostal do vedení teprve necelé čtyři minuty před přestávkou (27. – 10:11) a poté se v něm udržel až do konce (36. – 15:18; 39. – 16:20; 52. – 20:25; 55. – 21:27), přičemž náskok pomalu postupně navyšoval. Vítězství mu ale ke druhé pozici nepomohlo, jelikož Pardubice v Tachově neprohrály.

Jindřichohradečtí fotbalisté v 26. kole KP podlehli doma Želči 1:2.
Hradec na jaře poprvé padl, skolil ho lídr

Iva Jonová, trenérka Házené J. Hradec: „Nějak chyběla motivace a nasazení, prostě nám to nešlo. Nevycházely rychlé útoky, na nichž je naše hra postavena. Naopak Písek byl rychlejší a důraznější v obraně, do které se hbitě a účelně vracel. Bylo na nás vidět, že jsme si postup zajistily už s předstihem. Snad nám fanoušci prohru odpustí a budou nám nadále nakloněni v první lize. Potřebujeme je, aby nás hnali za dalšími úspěchy.“

Házená J. Hradec – Sokol Písek B 25:30 (12:14)

Branky: Jasanská 11/3, Zahradníková 4/1, Plucarová 3, A. Jonová 3, Hanzalová 3, Šuranská 1 – Kozáková 7/1, Benešová 7/1, Kubišová 5, Boorová 3, Ráčková 3, Cyprysová 2, Dvořáková 1, Švihálková 1/1, Preslová 1/1. Sedmičky: 5/4:5/4. Vyloučení: 4:4. Žluté karty: 2:0. Rozhodčí: Svítek – Václavík. Diváci: 70.
J. Hradec: Dušková, Zimová – Uxová, Hanzalová, Plucarová, Ondřejová, Voldánová, Zahradníková, Šuranská, A. Jonová, Jasanská.