Zatímco Pražanky nastoupily s 13 házenkářkami, domácích hráček bylo do pole pouze osm. Kvůli studijním povinnostem chyběla levá spojka Michaela Vlková. Navíc se ukončit činnost rozhodly Andrea Volárová a Tereza Opelková. Přidaly se k Petře Tipplové a Lence Mráčkové, jež skončily již během zimní pauzy.

Hned začátek zápasu naznačil, že cestu za výhrou nebude mít jindřichohradecké družstvo jednoduchou. Nebylo to ani tolik zásluhou Kobylis, jako vlastním vlažným vstupem do utkání. Chyby domácích hráček se kupily, jejich projev postrádal bojovnost a nasazení. Mohly být rády, že pražský celek nedokázal lépe využít nekoncentrovanost favoritek. Sokolnice od druhé minuty stále vedly, jejich náskok ovšem nešel přes dvě branky. Házenou JH, jíž se nedařily útočné kombinace, které byly pomalé a nepřesné, držel individuální um Barbory Eliášové a Sabiny Jasanské. Obě na sebe braly odpovědnost, když se zbytku družstva nevedlo. Daly 8 z 10 úvodních gólů J. Hradce a byla to právě Eliášová, jež ve 23. minutě vůbec poprvé získala Jihočeškám vedení (11:10). Závěrečnou pětiminutovku prvního poločasu Házená JH vyhrála 4:1, na přestávku tak šla s náskokem tří gólů.

Těsně před koncem první půle se trefila Kristýna Hanzalová, jež dala na 15:12. Vstřeleným gólem získala sebevědomí. Do té doby se jí nic nedařilo. Ztrácela míče, střílela nepřesně, chybovala v defenzívě. Po obrátce ovšem byla nejlepší hráčkou na palubovce. Její tři pěkné branky během dvou minut přinesly domácímu týmu nejvyšší náskok (44. – 25:18). V poklidu poté Házená JH hrála ještě deset minut (56. – 29:23), aby v závěru opět naprosto ztratila soustředěnost. Sice Kobylisy neměly dostatek času na zvrat, ale jihočeský tým si na konci takzvaně umělecký dojem pokazil.

Iva Jonová, trenérka Házené J. Hradec: „Nechtěly jsme zase začít laxně, ale opak byl pravdou. Chybělo nám tempo, koncentrace, elán. Nedařilo se v obraně, nešlo to ani brankářce Petře Duškové. Naše hra nebyla pohledná, v útoku nám chyběla rychlost. Naštěstí nás podržely Sabina Jasanská a Barbora Eliášová, které se dovedly samy prosadit. Ve druhém poločasu se rozehrála Kristýna Hanzalová, přispěla k tomu, že jsme získaly bezpečné vedení a začaly hrát rychlou a pohlednou házenou. Střelecky se prosazovala i Andrea Jonová, do branky přišla na poslední čtvrthodinu Andrea Davidová. Závěrečných pět minut nemá cenu komentovat, je škoda, že jsme si to tak zbytečně pokazily. Alespoň, že body zůstaly doma."

Hradecké házenkářky zůstaly v tabulce II. ligy na páté příčce s tříbodovou ztrátou na vedoucí České Budějovice a v neděli je čeká utkání na palubovce desátého Chebu.

Házená J. Hradec – Sokol II. Kobylisy B 29:26 (15:12).
Góly: Eliášová 8, Hanzalová 8/1, A. Jonová 6, Jasanská 5/2, Zahradníková 1, Voldánová 1 – Nechvátalová 7/1, Rosolová 5, N. Novotná 3, Bernardová 3, L. Novotná 3, Růžičková 3. Karellová 1, Klausová 1.
Sedmičky: 3/3:3/1. Vyloučení: 2:3. Žluté karty: 3:3. Rozhodčí: Rutta – Větrovský, 98 diváků.

Házená JH: Dušková, Davidová, Dohnalová – Eliášová, Voldánová, Zahradníková, A. Jonová, Hanzalová, Jasanská, Šuranská, E. Kovářová. (rop)