Házená J. Hradec – SHK Kunovice 27:29 (12:15)

Iva Jonová, trenérka J. Hradce: „Vůbec nám nevyšel začátek, soupeřky nastoupily s daleko větší chutí, nebo tomu alespoň odpovídal jejich herní projev. Už v páté minutě jsme si brali time out, ale ani to nepomohlo. Nedůrazně jsme bránili a nedařilo se nám ani střelecky. Druhý gól jsme vstřelili až v desáté minutě a k částečnému zvratu došlo teprve po červené kartě pro jednu z nejlepších hráček Kunovic Flekovou, která tvrdě faulovala Jasanskou. To nám dost pomohlo a konečně jsme začali stahovat manko, které bylo až šestibrankové. V poločase jsme prohrávali o tři góly, takže nebylo nic ztraceno. Ve druhé půli naše obrana výrazně zabrala, což nás povzbudilo a v 37. minutě jsme šli dokonce do vedení 18:16. Bohužel, náskok jsme dlouho neudrželi. Příliš jsme totiž chybovali v útočné fázi, když jsme nepřesně stříleli a ztratili jsme zbytečně moc míčů. A také nám chyběla střelba z dálky. Ještě v 54. minutě jsme sice drželi vyrovnaný stav 25:25, ale pak už byly úspěšnější soupeřky. Holky musím pochválit za to, že to nevzdaly a dokázaly se dostat zpět do zápasu. Byl to těžký souboj, Kunovice předvádí tvrdou a rychlou hru. Prohráli jsme si to hlavně nepřesným a nedůrazným zakončováním šancí a pak technickými chybami.“

V 2. kole Hradec hraje opět doma, kde v neděli 12. září hostí Velké Meziříčí (18).

Branky: Zahradníková 8/7, Vlková 4, Jasanská 4, Tržilová 3, Březinová 3, Rytířová 3, Berounská 1, Dolejšová 1 – Hvozdovičová 7/1, Vašíčková 5, Fiurášková 5/1, Tvrdoňová 5/2, Fleková 2, Zálešáková 2, Vojtěšková 1, Kutliková 1, Polášková 1. Sedmimetrové hody: 7:4. Vyloučení: 7:4. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (Fleková). Rozhodčí: Pražák, Šulc.

Další výsledky 1. kola:

Velké Meziříčí – Olomouc 34:25, Bohumín – Ivančice 26:35, Havlíčkův Brod – Hostivice 26:22, Vršovice – Bohunice 29:25.