Domácímu družstvu nevyšel začátek a v 5. minutě prohrávalo 1:4. Navíc nemohlo chytit ten správný rytmus a nedůsledné bránění je stálo několik zbytečně inkasovaných branek. Přesto skóre postupně otočilo, dvoubrankový náskok však zase zase ztratilo a do kabin nakonec šly o jednu branku spokojenější Hanačky - 14:15.

Ani po obrátce se výkon Hradečanek výrazně nezlepšil, a tak ve 47. minutě svítilo na ukazateli skóre 20:24. Ale i když se jim nedařilo podle představ, dokázaly v dramatickém závěru zabojovat, byť vedení 28:26 neudržely a Olomouc minutu a půl před koncem vyrovnala. Rozhodla až úplně poslední akce, kdy domácí házenkářky získaly balon a vítězná trefa Elišky Kovářové přišla dvě vteřiny před koncem.

„V tomto utkání se nám od začátku moc nedařilo. V úvodních minutách jsme dali prostor soupeřkám, které toho využily a dostaly se do vedení o tři branky. Nemohli jsme se dostat do tempa, přesto jsme náskok Olomouce stáhli, ale celý první poločas měly více ze hry hostující hráčky. Nám nefungovala dobře obrana, nebránili jsme týmově, byli jsme nedůrazné a podobně jsme působili i v útoku. Soupeřky naopak bránily dobře a nic nám nedaly zadarmo. Do druhého poločasu jsme šly s mankem jednoho gólu. Sice jsme skóre srovnaly, ale ani ve druhé půli nám to nešlo, jak bychom si přáli. Skóre se přelévalo ze strany na stranu a nedařilo se nám to prolomit. Náš herní projev neměl ten patřičný náboj a bojovnost. Nejvíce jsme zabrali v posledních pěti minutách, kdy jsme dokázali vést o dvě branky, ale i o to jsme se připravili nedůraznou obranou. Závěr utkání byl hodně napínavý, ale holky to zvládly super, asi sedm vteřin před koncem získaly balon a těsně před závěrečným hvizdem jsme vstřelili vítěznou branku. Body máme, a to je důležité, zklamaní z toho, že se nedařilo, nahradila radost z těsného vítězství,“ okomentovala průběh utkání jindřichohradecká trenérka Iva Jonová.

Její tým se v neúplné tabulce posunul na čtvrté místo a v dalším kole se v sobotu 25. února představí na palubovce posledních Kobylis (13).

Házená Jindřichův Hradec – SKUP Olomouc 29:28 (14:15)
Branky: Zahradníková 7/5, Rytířová 6, Jasanská 5, Hauserová 3, E. Kovářová 2, Vlková 2, A. Jonová 2, Coufalová 1, Frühaufová 1 – Trumpešová 7, Rožková 4, Doubravová 4, Hvostalová 4/2, Hrabčíková 3, Ryšánková 2, Dobrovská 2, Jurničková 1, Lakomá 1. Sedmimetrové hody: 6/5:2/2. Vyloučení: 3:4. ŽK: 3:0. Rozhodčí: Pražák, Šulc. Diváci: 105.
Další výsledky 13. kola
Havlíčkův Brod – Kunovice 19:25, Otrokovice – Bohunice 29:19, Kynžvart B – Kobylisy 30:20, Hostivice – Hodonín 27:31.