První poločas nabídl vyrovnanou partii. Domácí tým sice několikrát vedl až o tři góly, ale soupeřky jej vždy dotáhly, a tak se šlo do šaten za stavu 19:18.

Začátek druhého dějství probíhal ve stejném duchu, ale pak přišel chvilkový výpadek jindřichohradeckého družstva, které v útoku zbytečně ztratilo několik balonů, čehož Kunovice využily a vstřelily čtyři góly v řadě.

Jihočešky tak ve zbytku času už jen dotahovaly ztrátu. Ve 45. minutě se jim sice povedlo srovnat skóre, ale rozjeté kunovické házenkářky si po další tříbrankové šňůře vytvořily rozhodující náskok. Dvě minuty před koncem utekly až na pětigólový rozdíl, který Hradec stačil už pouze korigovat.

„Zápas nabídl přestřelku, ani jedna z obran nefungovala tak, jak by měla. Nám vycházely nacvičené kombinace, výborně střílela z dálky Anička Dolejšová a z pravého křídla Andrea Jonová, obě zaznamenaly po osmi gólech. Na druhé straně bezkonkurenčně zahrály spojky Grabcová s Flekovou. Ubránit je bylo nad naše síly. Vyzkoušeli jsme různé obrany, ale nic na ně neplatilo. Střílely tvrdě, přesně, byly rychlé. Nenechaly si hru přerušit a důrazně si šly pro branku a nakonec se postaraly o třiadvacet kunovických branek,“ uvedla jindřichohradecká trenérka Iva Jonová.

Třetí kolo je na programu 5. října, kdy se hradecká Házená na palubovce Sokola Vršovice.

Házená Jindřichův Hradec – SHK Kunovice 38:40 (19:18)

Branky: Jonová 8, A. Dolejšová 8, Zahradníková 7/4, Plucarová 4, Jasanská 4, Vlková 3, E. Kovářová 1, Tržilová 1, Jírová 1, Frühaufová 1- Grabcová 12, Fleková 11, Tvrdoňová 7, Zálešáková 4, Polášková 3, Brablcová 2, Fiurášková 1. Sedmičky: 4:0. Vyloučení: 1:1. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Sovová, Mrázová. Diváci: 95.