Domácí tým se držel především v prvním poločase na dostřel, ale herně na tom byly lépe Jihočešky, které si větší náskok nedokázaly vybudovat především kvůli řadě promarněných šancí a také zbytečnými ztrátami.

Po změně stran si hradecké házenkářky už dokázaly vytvořit náskok. V 50. minutě vedly 25:20, čtyři minuty před koncem dokonce 28:22 a pak už jen dovolily soupeřkám zmírnit porážku.

„V Havlíčkově Brodu jsme vyhráli zaslouženě. Sice výsledek nevypadá úplně jednoznačně, ale až na jeden úsek v první půli, kdy soupeřky vedly o tři góly, jsme je přehrávali. Herně jsme byli lepší, hráli jsme rychlou házenou s rychlými přechody do útoku. To, že skóre není úplně vysoké, jak bychom si přáli, jsme si zavinili ztrátami balonu, kterých bylo zbytečně moc, a také několika neproměněnými šancemi. Celé utkání ale holky bojovaly a body nám patří po zásluze. Chtěla bych hráčkám moc poděkovat za podzimní část sezony, která se nám velmi vydařila, i když v některých utkáních jsem úplně spokojená nebyla. Ale tolik bodů za podzim jsme nikdy neměli, takže z celkového pohledu to bylo super,“ konstatovala jindřichohradecká trenérka Iva Jonová.

I. liga žen má na programu ještě jedno kolo, ale to si Hradečanky předehrály. Odvetnou část zahájí 11. února doma proti béčku Kynžvartu.

Jiskra Havlíčkův Brod – Házená Jindřichův Hradec 25:28 (11:12)
Branky: Bouchnerová 6, Kubalová 4, Kohoutová 3, Studená 3, Slavíková 2, Ďásková 2, Kroufková 2, Mainerová 2, Fučíková 1 – Zahradníková 6/5, Frühaufová 4, Hauserová 4, Vlková 3, Jasanská 3, Coufalová 3, Březinová 2, Loskotová 1, Rytířová 1, Ošívková 1. Sedmimetrové hody: 2/0:5/5. Vyloučení: 4:3. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Ledvinka, Kosmák. Diváci: 80.
Další výsledky 10. kola
Vršovice – Kynžvart B 33:18, Hodonín – Kunovice 27:23, Otrokovice – Kobylisy 29:22, Hostivice – Velké Meziříčí 33:22, Olomouc – Bohunice 27:29.