Hostující družstvo nastoupilo s překvapením v brance, do které se po téměř pěti letech vrátila pětačtyřicetiletá Věra Zimová, jež za Hradec chytala ještě mezinárodní interligu. Hrála také již uzdravená Kristýna Hanzalová.

Derby bylo od prvních vteřin velmi bojovné, domácí Lokomotiva se v obraně zatáhla a tato taktika jí vycházela. K tomu se střelecky prosazovala Anna Dolejšová, díky které Budějovice byly dlouho ve vedení. Domácí střelkyně dala šest z prvních deseti gólů svého celku. Házená JH ještě ve 21. minutě prohrávala 8:10. Avšak poslední desetiminutovka jí vyšla, dostala se v ní k trhákům, což je její hlavní zbraň. Nejprve otočila na 11:10 (24.) a poté utekla na 14:11 (30.). Na přestávku pak odcházela s dvoubrankovým náskokem.

Hned po ní Hanzalová dvěma trefami odstup navýšila na čtyři góly (34. – 16:12) a svůj celek tím uklidnila. Nevelký náskok, jenž se občas ještě o něco snížil, držely Hradečanky až do 45. minuty, kdy po brankách Barbory Eliášové a Sabiny Jasanské lídr tabulky ligy odskočil do odstupu půltuctu gólů, který už si pohlídal až do konce.

Iva Jonová, trenérka Házené J. Hradec: „Bylo to derby se vším, co k němu patří. Věděly jsme, že to bude těžké, připravily jsme se dobře. Na Dolejšovou jsme nasadily osobní obranu, přesto nám v prvním poločasu dala šest branek. Soupeřky se na nás také nachystaly, hrály velmi dobře v zasunuté obraně. Špatně jsme se proti ní v postupném útoku prosazovaly. Gólově jsme se utrhly až na konci první půle, kdy jsme konečně získaly vedení. Ve druhém poločasu domácí obrana trochu polevila, díky čemuž jsme házely několik sedmiček. Z nich jsme náskok pojistily a v pohodě pak už zápas dotáhly k vítězství.“

Č. Budějovice – J. Hradec 22:28 (12:14)
Branky: Dolejšová 8/2, Chasáková 6, Rusfelová 3, Matoušová 3, Poláčková 2 – Jasanská 8/2, Hanzalová 5/3, A. Jonová 4, Zahradníková 4, Eliášová 3, Plucarová 2, Vlková 2. Sedmičky: 2/0:8/5. Vyloučení: 3:1. ŽK: 3:1. Rozhodčí: Barták, Moravec.Diváci: 56. (rop)