Nejlepší mužstvo první ligy přijelo do arény Výtoň pouze s devíti hráči, ale problémy nemělo, i když stav poprvé vyrovnalo až na konci čtvrté minuty trojkou Jana Tomance (7:7). Zbytek první čtvrtiny hosté vyhráli 20:4. Když Stanislav Zuzák v 9. minutě zvýšil na 24:9, byl to zároveň 1000. bod Hradce v soutěži.

Hosté brzy měli dostatečně velký náskok, jenž se ve druhé periodě vyšplhal až přes dvacet bodů, přičemž obrázek hry byl stále stejný. Vyšehrad bránil víceméně stínově, jakoby s úctou jeho hráči přihlíželi přesným Zuzákovým rukám a průnikům Terrella Lipkinse. Domácí tým hrozil jen ze šestek a po útočných doskocích, na které vyhrál 17:6 (!). Střelba z delší vzdálenosti mu nešla (úspěšnost 6,7%), takže se o ni ani nepokoušel.

Po změně stran se nezměnilo nic, oslabený Fio Basket byl v ponuré vyšehradské sokolovně nadále vládcem palubovky. Trochu ho zlobil jenom 215 cm vysoký pivotman Aleš Chán (9 bodů, 11 doskoků, 5 získaných faulů), někdejší český reprezentant i ve 37 letech umí pod koši prodat kila a zkušenosti. Ale na vše sám nestačil.

Jindřichohradecký celek dal v zápase velký prostor celému svému kádru. Poslední kvartál odehrála jen juniorská sestava, jíž výtečně dirigoval Lukáš Kantůrek. Mladíci předvedli velký elán a chuť do hry a také oni Vyšehrad zcela přehráli.

Karel Forejt, trenér Basket Fio banky J. Hradec: „My zrovna neprožíváme nejjednodušší období, nemůžeme pořádně trénovat, protože se nesejdeme ani v deseti, abychom dali do kupy dvě pětky. Máme zraněné hráče, navíc se přidaly virózy a jsou tam i další drobné šrámy k léčení. Proto jsem rád, že jsme zápas s Vyšehradem zvládli. Byl to pro nás vlastně takový trénink, nám vlastně ani nic jiného nezbývá, než zápasy využít k nácviku herních situací. Potěšilo mne, že si ve druhém poločasu mohli dát volno hráči ze základu, protože kluci z lavičky zahráli výborně. Bylo na nich vidět velké odhodlání. Nejlepším hráčem zápasu byl Lukáš Kantůrek.“

Ve 12. kole se vedoucí tým západní skupiny I. ligy, který dosud neztratil ani bod, střetne v pátek doma s třetími Litoměřicemi (19 hodin).

Slavoj Vyšehrad – Basket Fio banka J. Hradec 50:90 (11:27, 22:46, 33:63)
Sestavy a body: Radovski 13, Kadlčík 13, Chán 9, Končický 6, Přibyl 2, Martišek 2, Vrťátko 2, Růžička 2, Jelínek 1, Mach – Kantůrek 22, Lipkins 18, Zuzák 16, Bzonek 9, Bašta 8, Šourek 5, Fical 5, Tomanec 5, Štoidl 2. Trestné hody: 24/13:12/8. Trojky: 1:8. Fauly: 12:20. Rozhodčí: Vošahlík – Musil. Diváci: 30.