Když si na začátku 8. minuty bralo domácí trenérské duo Karel Forejt – Rudolf Jugo oddechový čas, prohrával Fio Basket 6:23. Na kontě měl jediný koš ze hry, který dal Petrič a osm neproměněných střel z devíti. Agresívně hrající hosté, jdoucí jako šelmy po každém balónu, v té chvíli vedli na doskoky 13:3!

Teprve time-out Brno vyvedl z konceptu, jeho mladý slovinský kouč Jakara prostřídal, přičemž čerstvé síly se neosvědčily. Kupily chyby, z čehož na rozhraní první a druhé čtvrtiny rezultovala čtyřminutová domácí šňůra 13:0 (12. – 19:23). A to mohlo být pro Fio Basket i lépe, protože některé jasné šance nezužitkoval.

Avšak s tím, jak se na palubovku vrátili Primorac, Lelič a Radulovič, se hosté znovu postavili na nohy a začali hře zase vládnout. Prakticky jihočeskému mužstvu nedali ani možnost zakončit. A pokud ano, tak z přetěžkých pozic. K brněnským oporám se přidal výkonem i zbytek sestavy a s Hradcem bylo zle. V závěru první půle už domácí hráči přestali i bojovat, když inkasovali z rychlých protiútoků koš za košem. Jejich ztráta 27:47 v poločasu odpovídala obrázku hry.

Po obrátce Brno další průběh kontrolovalo, ztrátu Fio Basketu navýšilo až na pětadvacetibodovou (26. – 36:61). Přes veškerou snahu domácí celek, jenž nastoupil bez Zuzáka, ale již se Sinadinovičem, Faitem a Upchurchem, na zvrat neměl. Skvělí fandové sice povzbuzovali až do poslední vteřiny, ale hráčům nešlo skoro nic…

Rudolf Jugo, trenér J. Hradce: „Po deseti minutách jsme ztratili kontrolu nad zápasem. Vrátit se už bylo moc těžké. Měli jsme v nohách dva těžké duely v Ústí a v Praze, kdy jsme nastoupili v okleštěné sestavě. Dnes byla soupiska kompletní, ale já vidím velkou chybu, že jsme uspěchali návrat zraněných opor.“

V 8. kole nadstavby Hradec ve středu nastoupí v Kolíně.

J. Hradec – Brno 66:90 (13:23, 27:47, 45:66)
Sestavy a body: Upchurch 17, Sinadinovič 9, Petrič 8, Bašta 8, Stegbauer 7, Fait 7, Šoula 6, Dlugoš 2, V. Novák 2, Kantůrek, Rhymes – Barry 19, Lelič 19, Radulovič 14, Smith 12, Primorac 8, Tomanec 6, Kozina 6, Jedovnický 4, Vašát 2, Keserelidze, Nehyba, Hrabovský. Šestky: 14/11:14/10. Trojky: 7:10. Fauly: 17:17. Doskoky: 25:45. Rozhodčí: Hošek – Jeřáb – Scholze. (rop)