Jihočeši ve svém čtvrtém utkání prohráli v Ústí nad Labem 72:88, když nezvládli závěrečnou čtvrtinu.

Od prvních vteřin hrála obě mužstva živelný basketbal, kdy obrany příliš nefungovaly. Přesto ani střelci neměli přesná mířidla. K vidění bylo také hodně ztrát. O tom, že se do mírného náskoku dostalo Ústí, rozhodoval hlavně doskok, díky němuž získal domácí tým v útoku více šancí k zakončení. Ve druhé periodě se odstup ve skóre navýšil až na dvojnásobnou hodnotu, ale hostům se před přestávkou podařilo ztrátu stáhnout, když se povedlo několik pěkných košů Jiřímu Šoulovi, Cameronu Jonesovi a tříbodovou trefu zaznamenal Theodor Dlugoš.

Sluneta Ústí nad Labem – Basket Fio banka J. Hradec 88:72 (21:16, 48:41, 70:61)
Sestavy a body: Singletary 23, Pecka 18, Šteffel 14, Svejcar 12, Šmíd 10, Robinson 5, Votroubek 2, Treadwell 2, Wolfram 2, Dolanský, Růžička – Jones 15, Šoula 14, Tawiah 14, Stegbauer 11, Zuzák 6, Dlugoš 5, Bašta 5, Lawhorn 2, V. Novák, Kantůrek.
Trestné hody: 25/17:5/2. Trojky: 5:8. Fauly: 15:24. Rozhodčí: Kučera – Blahout – Znamínko. Diváci: 836. 

Po změně stran se jindřichohradecký celek brzy dotáhl na odstup dvou bodů, který se vícekrát opakoval. Výborný vstup do druhé půle měl pivotman Chris Tawiah. Často mohli hosté vyrovnat, nebo jít do vedení, ale zastavily je například dvě Šoulovy ztráty, smůla při střelbě, kdy se míče vykroutily ven z obroučky a nelze opomenout ani kontroverzní rozhodování sudích, kteří jednotným metrem neměřili. Ke konci třetího herního období se Sluneta vrátila do sedmibodového náskoku.

Poslední čtvrtina se Fio basketu, jenž hrál citelně oslaben bez zraněného Dalibora Faita, vůbec nepovedla. Hostům zcela odešla střelba a také byli značně frustrováni výroky rozhodčích. Kupříkladu nečisté clony Davida Šteffela byly velkoryse přehlíženy. Naopak byl protestující kapitán Stanislav Zuzák potrestán technickou chybou. V závěrečné periodě ovšem byla rozhodujícím faktorem neúspěšnost střelby Hradce, který z 19 střel proměnil jen pět.

Video z tiskové konference po zápase:

V dalším kole Basket Fio čeká důležité střetnutí v Prostějově, kde se utká s mužstvem, které v minulé sezóně spadlo až do baráže o udržení. Proti celku s novým názvem BK Olomoucko nastoupí v sobotu 28. října v 17:30 hodin.

Trenér jindřichohradeckých basketbalistů Karel Forejt.Karel Forejt, trenér J. Hradce: „Zápas se mi nehodnotí dobře, chtěl bych totiž říct něco, co se nesmí. Je mi upřímně líto některých aktérů utkání, jsem z toho hodně frustrovaný. Nijak tím nesnižuji výkon domácích, vyhráli zaslouženě, gratuluji jim. My musíme pracovat dál.“

Lukáš Kantůrek, křídelník J. Hradce: „Chyběla nám hlavně důslednost v defenzivě. Soupeř měl hodně útočných doskoků. Na druhou stranu si myslím, že se nám zlepšuje útok a celkově už jsou znát i posuny k lepšímu v obraně. Bohužel nám chyběla taková ta dravost.“

Roman Pišný