OBRAZEM: Hradečtí basketbalisté po boji podlehli Děčínu

Jindřichův Hradec/VIDEO/ – V předposledním kole základní části Kooperativa NBL podlehla jindřichohradecká Basket Fio banka doma Děčínu 84:89. Byl to již osmnáctý vzájemný zápas od sezony 2012/13, kdy Hradec vstoupil do nejvyšší soutěže a nad Severočechy dokázali vyhrát pouze jednou.

11.2.2018 AKTUALIZOVÁNO 11.2.2018

Vyrovnané utkání s Děčínem ztratili jindřichohradečtí basketbalisté až v samotném závěru.Foto: Lukáš Šamal

Od úvodního rozskoku to byl urputný boj pod oběma koši. Hráči obou týmů nadělali na začátku dost ztrát, především několik ukvapených domácích přihrávek přimělo trenérské duo Karel Forejt – Rudolf Jugo, aby si už ve 3. minutě vzalo oddechový čas. Od stavu 6:6 pak Fio Basket pokračoval ve výborné obraně a k tomu přidal klid na útočné polovině. Rezultovala z toho vedení 14:8 (6. min.) a 23:18 (9. min.), dařilo se hlavně pivotmanovi Ratko Petričovi, jehož Děčín nedokázal ubránit. Za první periodu dal 8 bodů.

Hostům se v úvodní čtvrtině nevedla střelba z delší vzdálenosti, například za prvních šest minut dali jediný koš ze hry. Bodovali hlavně z čáry trestných hodů. Od druhého hracího období ji zpřesnili a průběh otočili na svou stranu (14. – 26:31). Ovšem po domácím time-outu se opět vedení vrátilo do rukou hráčů Hradce, když hlavní zásluhu na tom měl střelecky disponovaný DeAndre Upchurch. Poločasový tříbodový náskok Fio Basketu pak přesně s klaksonem zařídil Edi Sinadinovič – 45:42.

Ve třetím dějství pokračovaly obrany obou celků v agresivní defenzívě. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, pětkrát vedli domácí i hosté, třikrát bylo vyrovnáno. Ještě 90 vteřin před koncem třetí periody Fio Basket prohrával 62:67, přesto se v ní dokázal v závěru dostat do vedení 68:67.

Také v poslední desetiminutovce se basketbalisté rvali o každý míč, přetahovali se o každý bod. Diváci byli u vytržení, atmosféru utvořili skvělou. Očekávali napínavý závěr, který lépe zvládli favorité ze severu Čech, protože byli trpělivější. Za stavu 81:80 pro Fio Basket měli domácí hráči balon, ale nezvolili vhodné zakončení, což bohužel posléze dvakrát zopakovali. Hned nato dokonce třikrát doskočili míč pod košem Děčína, ale žádnou střelu neproměnili. Ostřílení hosté toho využili a získali mírný náskok, který uhájili.

Rudolf Jugo, trenér J. Hradce: „Děčín hrál velmi dobře. Zároveň mě moc mrzí, že jsme ztratili důležité dva body. Duel se sice nezdál jako zlomový, ale podle mě byl, jelikož nás výsledek srazil mentálně.. Musíme se opět zavřít do haly a tvrdě makat na tom, abychom se zlepšili a příště konečně vyhráli zápas, který se bude takto vyvíjet. Ten jsme totiž prohráli, nebo dá se říct i odevzdali Děčínu zejména v posledních třech minutách, kdy jsme kompletně ztratili organizovanost, která je tak strašně důležitá. V ten zlomový moment nám chyběl jakýkoli řád, a to jak v útoku, tak i v obraně. Není důležité proti komu budeme hrát, ale pokud předvedeme poslední tři minuty jako dnes, vždy prohrajeme. Musíme si vážit míče a víc se koncentrovat. Jinak to nejde.“

Pavel Budínský, trenér Děčína: „Za sebe musím říct, že jsem velmi rád, že jsme vyhráli. Naplnilo se naše očekávání, že půjde o velmi těžké utkání. Varovným prstem pro nás byl výkon Hradce proti Svitavám. Byl to velmi bojovný zápas, hrálo se víceméně celých 40 minut s tím, že nikdo nevěděl, kdo vezme výhru. My jsme za vítězství o pět bodů opravdu rádi, šlo o vyrovnané utkání. Hledat příčiny toho, proč jsme vyhráli je, myslím, zbytečné. Byla to otázka dvou tří střel. Z momentů, které si vybavuji, to byla například trojka Šimona Ježka, díky které jsme se poté dostali do lehké mentální výhody. Pak se už čas krátil a zbytek zápasu byl už jen o taktických faulech, kdy nám úspěšnými trestnými hody pojistili výhru Feštr s Kroutilem. Domácím za to, jak hráli, rozhodně patří velký kredit. Donutili nás k maximálnímu úsilí a myslím si, že toto utkání sneslo vysoké měřítko.“

Lukáš Kantůrek, křídelník J. Hradce: „Osmatřicet minut jsme hráli vyrovnaný basketbal, dokonce jsme vedli. Na konci to vždy urve jeden tým. My bohužel vystřelili jednu těžkou střelu, kterou jsme neproměnili, a Děčín na to dokázal odpovědět. Nám v samotném závěru chyběla koncentrace, a to rozhodlo.“
Základní část KNBL Fio Basket završí ve středu na palubovce mistrovského Nymburku (18 hodin).

Basket Fio banka J. Hradec – BK Armex Děčín 84:89 (23:20, 45:42, 68:67)
Sestavy a body: Upchurch 21, Petrič 20, Sinadinovič 18, Fait 9, Zuzák 8, Stegbauer 6, Rhymes 2, V. Novák, Bašta, Kantůrek – Ježek 13, Feštr 13, Landa 9, Šiška 9, P. Houška 8, Bažant 7, Krakovič 7, Halada 7, Pomikálek 6, Kroutil 6, Grunt 4.
Trestné hody: 24/18:27/19. Trojky: 6:6. Fauly: 20:23. Rozhodčí: Hruša, Salvetr, Pokorný. Diváci: 521. (rop)

11.2.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Pokladní 18 000 Kč Pokladníci v prodejnách POKLADNÍ (HPP/DPP/DPČ) v maloobchodní prodejně. Požadované vzdělání: nižší střední. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň : , nakládání se zbožím , kontrola a prezentace zboží , obsluha pokladny , , Požadujeme : , vzdělání – nižší střední , praxe v obchodním řetězci výhodou , samostatný a výkonný způsob práce, nasazení , spolehlivost, pracovitost, flexibilitu a pozitivní postoj k obchodu , příjemné vystupování , ochotu k fyzické práci , , Nabízíme : , Řádné zaškolení, možnost profesního růstu , Odpovídající finanční ohodnocení (HPP 18.000,- + 1.000,- inventurní prémie, DPP/DPČ 120,-Kč/hod.), jistotu stálého zaměstnání. Pracoviště: Norma, k.s.- n42 - dačice, Palackého nám., č.p. 53, 380 01 Dačice. Informace: Pavla Daňková, +420 225 996 614. Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 18 000 Kč Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti pobytové péče pracovník v sociálních službách. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: KONTAKT TELEFONICKY NEBO E-MAILEM (vedouci@ddceskevelenice.cz), pracovní poměr na 1 rok. Pracoviště: Centrum sociálních služeb jindřichův hradec - domov seinorů české velenice, Vitorazská, č.p. 54, 378 10 České Velenice. Informace: Kamila Večeřová, +420 602 393 244. Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 22 000 Kč Provozní zámečníci, údržbáři Zámečník údržbář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Hb beton s.r.o., 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Karel Houška, +420 384 327 100. Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 19 000 Kč Strojírenští kovodělníci Strojírenský dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: KONTAKT POUZE EMAILEM!!! (zavodska@federalmogul.com), - pracovní poměr na dobu neurčitou;. Pracoviště: Federal-mogul valvetrain s.r.o., Strojírenská, č.p. 160, 380 01 Dačice. Informace: Marie Závodská, .

Fotbalisté Nové Včelnice porazili v derby I.A třídy Dačice jasně 5:1.
40

Hradecká série skončila v Tachově, derby ovládla Včelnice

Fotbalisté Plavska remizovali v 11. kole okresního přeboru v souboji nováčků s béčkem Včelnice.
25

Přestřelka v Číměři skončila smírem, Buk úřadoval ve Strmilově

Motor konečně zlomil jihlavské prokletí a Duklu porazil po deseti porážkách

České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru vyhráli ve šlágru sedmnáctého kola první Chance ligy nad Duklou Jihlava po výborném výkonu 4:1 a ukončili tak deset zápas trvající sérii porážek s tímto protivníkem. Již ve středu nastoupí Jihočeši k dalšímu utkání v Praze na Slavii (18).

ANKETA: Kteří fotbalisté by teď hráli za Československo?

Zahrajte si na fotbalového trenéra. Deník v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa připravil mimořádnou anketu. Jak by nyní vypadal společný tým, který by tvořili hráči obou zemí?