Pražané přijeli pouze se sedmi hráči. Chyběli především dlouzí Alexander Madsen a Cadarian Raines. Pod košem jim tak zbyl jen dvacetiletý pivotman Filip Petružela.

Naproti tomu Fio Basket po delší době naplnil 12 jmény celý zápis. Absentoval jen Lukáš Kantůrek se zraněným kotníkem, avšak do hry se poprvé od konce ledna vrátil Štěpán Fical a k tlaku pod koši přispěl 16 minutami a stoprocentní střelbou i Stanislav Zuzák.
Zápas odstartoval trojkou domácí DeAndre Upchurch ve 45. vteřině, od té chvíle jeho tým neustále vedl. Hosté se ale drželi v těsném odstupu a v úvodu druhé periody se dostali do vedení (14. – 26:31). Do šatny šli s jedním bodem náskoku.Se silami Sovy vydržely ještě zhruba do poloviny třetí čtvrtiny. Pak jindřichohradecký celek jen trochu více přitlačil v obraně, což stačilo k tomu, aby vývoj začal jednoznačně otáčet na svoji stranu. Hosty držely jen trojky českého reprezentanta Ondřeje Sehnala.

Za Hradec se střelecky zapisoval hlavně Upchurch, hru ovládl Edi Sinadinovič (12 asistencí); opravdu si ji užíval. Celkově Fio Basket vyhrál na doskoky 39:26, z toho 13:5 v útoku. Poměr asistencí 36:20 v jeho prospěch je také nevídaný. Ztratil za celý zápas pouze šest míčů, nejméně za celou sezonu.

Karel Forejt, trenér Basket Fio banky J. Hradec: „Myslím si, že jsme asi jediný tým, který momentálně kvituje skupinu play-out. Směrem k baráži potřebujeme hrát těžké zápasy, jako byl tento. Soupeř nic nevzdal, i když hrál jen v sedmi lidech. Z vlastní zkušenosti však vím, že v malém počtu se hraje velmi dobře, protože hráči cítí trenérovu důvěru. A to přesně bylo vidět. USK s námi celkově hrál vyrovnanou partii. My si soupeře chtěli aktivní hrou připravit a doufali, že mu v závěru dojdou síly. To se stalo a já jsem za perně vybojované vítězství velmi rád.“V druhém kole play-out se Jihočeši představí v sobotu v Ostravě (17:30).

Basket Fio banka J. Hradec – USK Praha 95:78 (21:19, 42:43, 68:64)

Sestavy a body: Upchurch 24, Petrič 16, Stegbauer 11, Sinadinovič 10, Rhymes 10, Šoula 8, Zuzák 8, Dlugoš 6, Fait 2, Fical, V. Novák, Bašta – Sehnal 24, Bookert 16, Petružela 13, Tůma 10, Křivánek 6, Michal Mareš 5, Žikla 4.
Trestné hody: 16/13:26/15. Trojky: 6:9. Fauly: 20:14. Rozhodčí: Nejezchleb, Komprs, Baudyš. Diváci: 240. 

Roman Pišný, Zdeněk Prager