Fio basket v hale pardubického Sportovního gymnázia ani jedinkrát nevedl, ale do 6. minuty se držel v těsné ztrátě. Pak se ovšem čtyřikrát v řadě trefil Slovák Dušan Pandula a domácí favorit utekl do dvojciferného vedení (7. – 11:23). Přestože hosté nenechali pod svým košem Pardubice doskočit žádný míč, tak nedokázali čelit její střelbě z delší vzdálenosti. Proto první periodu prohráli třináctibodovým rozdílem.

Ve druhé čtvrtině se skóre neustále pohybovalo mezi 10 až 16 body manka Fio basketu. Hráči pardubické Beksy vždy zabrali, když potřebovali, hosté je k většímu zaujetí pro hru nedonutili. V poklidu drželi dostatečný odstup, přestože jim stále chyběl marod Dominez Burnett. V útočné fázi Pardubice bez problémů překonávali snažící se jindřichohradeckou obranu. Docela snadné to ovšem měl v ofenzívě i Fio Basket, neboť domácí defenzíva příliš nepracovala. Díry v ní využíval hlavně Deandre Upchurch, který měl na kontě po první půli tucet bodů. Škoda, že jihočeskému mužstva nešla střelba trojek, je po 20 minutách mělo 0/9.

Třemi úspěšnými tříbodovými pokusy Upchurch načal dění po obrátce, ale v ofenzívně laděném duelu Pardubice odpovídaly stejně, takže se to na vývoji nikterak neprojevovalo. Bylo však zcela zřejmé, že Fio Basket směřuje k další inkasované stovce, což byl cíl domácího celku před startem druhého poločasu, který proklamoval Pandula. Po třech herních obdobích pardubické sestavě do trojciferné sumy scházelo 17 bodů.

Poslední čtvrtina se oběma týmům nepovedla, hosté ji prohráli 11:14, když jim k jejich škodě odešla do té doby stoprocentní střelba šestek. Házely jich dost, protože Pardubice měly pět týmových faulů za necelé čtyři minuty. Celkově se střelecky nevedlo ani Bekse, takže se jen jednou dostala přes dvacetibodový náskok (39. – 76:97) a stovku nedala, i když koš J. Hradce 74 vteřin na úplném konci ostřelovala.

Karel Forejt, trenér Basket Fio banky J. Hradec: „Chtěl bych pogratulovat Pardubicím k zaslouženému vítězství. My jsme po velmi špatné poslední čtvrtině v domácím utkání vstoupili do tohoto zápasu mnohem lépe. Kvalita Pardubic je samozřejmě ale úplně někde jinde. Pro mě je pozitivní, že jsme nedostali tolik jednoduchých košů. V jistých pasážích jsme byli schopni hrát vyrovnaně, ale bohužel to nevydrželo moc dlouho. Sráží nás mnohdy hloupé ztráty, a tak musíme pokračovat a jít dál.“

Stanislav Zuzák, pivot Baket Fio banky J. Hradec: „Přijeli jsme s tím, že chceme napravit náš špatný výkon z posledního zápasu, kde jsme dostali 118 bodů. To se nám tak trochu povedlo, takže můžu říci, že náš výkon byl trochu lepší. Pardubice však měly celý zápas pod kontrolou a výhru si pohlídaly.“

Nyní mají jindřichohradečtí basketbalisté před sebou trochu volna. Další zápas totiž sehrají až ve čtvrtek 28. prosince od 18 hodin v domácím prostředí proti Brnu.

BK JIP Pardubice – Basket Fio banka J. Hradec 97:78 (30:17, 55:40, 83:67)
Sestavy a body: Pandula 26, Kent 19, Martin 14, Půlpán 10, Kohout 10, Potoček 6, Švrdlík 6, Welsch 4, Nečas 2, Svoboda – Upchurch 25, Sinadinovič 15, Robinson 12, Fait 8, Zuzák 7, Stegbauer 7, V. Novák 4, Kantůrek, Bašta. Šestky: 27/19:17/14. Trojky: 10:4. Fauly: 17:22. Nejlepší hráč: Dušan Pandula (Pardubice). Rozhodčí: Kec – Jeřáb – Záruba. Diváci: 815. (rop)