Oba celky začaly zápas dost otevřeně, už za úvodních 50 vteřin Ústí nastřílelo pět bodů. Hosté reagovali obdobně a v 8. minutě vedli 21:13, když se trefil Joshua Nofflet. Závěr první periody ovšem jihočeskému celku nevyšel, po první šňůře 0:10 ještě dovolil Slunetě, aby po deseti minutách o koš vedla.

Druhý kvartál vypadal podobně, opět se hrál atraktivní basketbal pro diváky. Lvi znovu obrátili skóre na svoji stranu, vedl je výtečný Stephon Jarod Lamar, jenž konečně odvedl očekávaný výkon lídra týmu. Nastřílel jednatřicet bodů, což je o osmnáct více než za čtyři předchozí utkání dohromady! Tři minuty před koncem prvního poločasu Lions vedli 37:33, ale přišla další šňůra 0:9, po níž šli na přestávku s tříbodovým náskokem opětovně ústečtí basketbalisté.

Druhou půli zahájili hosté bez koncentrace, nervózně. Ztratili dvakrát míč, Tomáš Vošlajer udělal nesportovní chybu, balon ani jedinkrát nepropadl domácí obroučkou. Dvouminutovka, která znamenala třetí sérii 0:10, přinesla týmu kouče Karla Forejta až patnáctibodovou ztrátu. Lvi se s tímto nepříznivým vývojem snažili bojovat, začali hrát zónovou obranu a postupně stav dotahovali.

Po třetím hracím období ztráceli sedm bodů, které Lamar stáhl až na tři (32. – 66:69). Ústecká Sluneta ovšem má v sestavě někdejšího světového šampióna v trojkové střelbě Stanislava Votroubka, jenž tuto disciplínu stále umí. Jeho přesná ruka vrátila domácímu celku pohodlný náskok, s nímž hosté, kteří hráli málo týmově, už nic neudělali. Svůj podíl na tom měly fauly podkošových hráčů, jichž nasbírali Stanislav Zuzák a Vošlajer po čtyřech a Pavel Novák pět za devět minut pobytu na hřišti. Vládnout pod koši tak mohl důraz a akrobacie Ladislava Pecky a Jana Jiříčka, jenž si s 22 nastřílenými body utvořil nový osobní rekord po šesti sezonách v nejvyšší soutěži.

„Neodehráli jsme sice úplně špatnou partii, ale zase nás pár hluchých míst připravilo o lepší výsledek. Ústí výborně zahráli čeští hráči, ono se špatně hraje proti jeho cizinecké legii, ale když se ještě přidají Češi, tak je to pak mnohem složitější. My jsme se snažili být stále ve hře, neustále se nám dařilo průběh dramatizovat, avšak konec první půle a začátek druhé, kdy se soupeř dostal do deseti až dvanáctibodového náskoku, byly rozhodující. I přes porážku bych hráčům chtěl poděkovat, protože bylo v naší hře vidět zlepšení, nechyběla bojovnost, ubylo chyb," poznamenal trenér Lions Karel Forejt.

Negativní sérii se budou Jihočeši snažit ukončit v dalším utkání nejvyšší soutěže, které je čeká v pondělí. Na domácí palubovce však přivítají silného protivníka v podobě basketbalistů Pardubic. Střetnutí začíná v 18 hodin a živě jej vysílá ČT Sport.

ÚSTÍ NAD LABEM – J. HRADEC 95:84 (23:21, 42:39, 69:62)
Body: Jiříček 22, Barham 19, Votroubek 18, Pecka 18, Eggleston 6, Čarnecký 5, Dean 4, Kendrid 2, Emerson 1 – Lamar 31, Zuzák 20, Nofflet 10, Šoula 6, Stegbauer 6, Young 4, Melski 3, Novák 2.
Trojky: 6:5. Fauly: 21:19. Trestné hody: 18/13:21/13.
Rozhodčí: Vondráček, Jeřáb, Pokorný. Diváci: 948.