K Vajgaru zavítal partnerský pelhřimovský klub Sojky, v jejichž dresu nastupují převážně mladíci z hradecké akademie GBA.

Vstup do zápasu se však domácímu favoritovi vůbec nepovedl. Po úvodní desetiminutovce svítilo na tabuli skóre 20:23, a to především zásluhou děravé obrany, zbytečných ztrát a liknavého přístupu hráčů Lions a naopak velké aktivitě ze strany Pelhřimova.

Hradec ale ve druhé periodě zabral a v její polovině už si vytvořil desetibodový náskok, který ještě mírně vzrostl před odchodem do šaten – 47:34.

Ve třetí části výkon domácího celku gradoval. Ještě zrychlil a zpřesnil hru dopředu a zároveň zlepšil obranu, takže náskok nadále utěšeně rostl – 71:43.

V závěrečné čtvrtině se skóre rychle měnilo na obou stranách a jindřichohradečtí basketbalisté nakonec soupeře pokořili rozdílem 42 bodů a poprvé v sezoně zároveň překonali stobodovou hranici.

Štěpán Borovka, křídlo GBA Lions: „Do zápasu jsme nevstoupili tak, jak jsme si představovali, což nakonec bylo vidět na skóre i obrazu naší hry. Po první čtvrtině se však náš výkon výrazně zlepšil a došli jsme si pro zasloužené vítězství.”

V dalším kole se Jindřichův Hradec v pátek 7, října představí na palubovce Sokola pražského (19.30 hodin).

GBA Lions Jindřichův Hradec – GBA Sojky Pelhřimov 102:60 (20:23, 47:34, 71:43)
Body: Jocys 21, Stegbauer 16, Kölbl 13, Sondors 11, J. Oupoh 11, Borovka 11, Valentíny 7, Novotný 6, Linhart 4, Navrátil 2 – Czerenkiewicz 12, Plášil 9, Novák 7, Grunt 7, Zlocha 7, Linis 5, Lukic-Gavric 4, Fulcara 3, Švabík 3, Šatas 2, Mkpa 1. Trojky: 13:6. Fauly: 22:15. Trestné hody: 23/27:4/11. Doskoky: 38:36. Rozhodčí: Karafiát, Mynarčík. Diváci: 320.