Do Japonska totiž odcestovala členka juniorské párové čtyřky Barbora Mátlová a v roli náhradníka párovky juniorů Albert Čekal.

„Pro náš oddíl je to samozřejmě velké vyznamenání a důkaz toho, že s mládeží pracujeme na vysoké úrovni. Svědčí o tom nejen nominace Barbory s Albertem na mistrovství světa, ale i celá řada medailí, včetně těch nejcennějších, z nedávných republikových šampionátů mládeže,“ podotkl tajemník VK Vajgar Radim Staněk.

Česká republika vyslala do Japonska celkem čtyři posádky. Párová čtyřka juniorek bude na olympijské dráze v Tokiu závodit v pozměněné sestavě oproti květnovému evropskému šampionátu v Německu. Z bronzové posádky zůstaly jen Simona Pašková s Nikolou Kropáčkovou, které nově doplnily Zuzana Štěpánková a právě Barbora Mátlová. Kromě Paškové se zbylé tři veslařky pyšní titulem mistryň světa na osmiveslici z loňského roku z Račic. Ambice na cenný kov mají i v Asii, kde už vyhrály svou úvodní rozjížďku a zajistily si rovnou postup do semifinále.

Kromě párové čtyřky juniorek ústřední trenér mládeže Vít Kučera nominoval na dvojku bez kormidelnice Elišku Podrazilovou a Annu Šantrůčkovou, jež by měly patřit k hlavním favoritkám na medaili. V závodě skifařek se pak představí Barbora Podrazilová.

Albert Čekal, čerstvý mistr republiky ve skifu, do Asie odcestoval v roli náhradníka párové čtyřky juniorů, jenž je v případě potřeby připravený naskočit do posádky úřadujících mistrů Evropy, kterou tvoří Jakub Kyncl, Jan Vacek, Marek Diblík a Tomáš Zobal. Tato posádka je rovněž adeptem na zisk cenného kovu.