S výjimkou začátku, kdy hostující celek vsítil dva úvodní góly zápasu, už domácí házenkářky svého soka do vedení nepustily. V 10. minutě si dokázaly vypracovat tříbrankový náskok 6:3, na který ještě stačil Sokol rychle zareagovat a srovnat. Domácí Házená však odpověděla šňůrou dalších pěti tref a poločas vyhrála o čtyři góly – 16:12.

Hostitelskému družstvu vyšel i vstup do druhé půle a ve 35. minutě vedl již 19:13. Jenže pak z jeho strany přišel střelecký výpadek a Písek se dokázal čtyřmi zásahy v řadě vrátit do utkání – 19:17. Od té doby se odvíjelo drama, které zvedalo diváky ze sedadel. Písecká Borovská sice ve 47. minutě ze sedmičky vyrovnala na 23:23, během dalších deseti minut však hostující házenkářky dokázaly skórovat pouze jednou, čehož J. Hradec využil k rozhodujícímu trháku – 29:24.

Ve vypjatém závěru ustály domácí hráčky přísné vyloučení Kohoutové, po němž navíc gólmanka Doláková zlikvidovala sedmičku. Na druhé straně tuto výhodou nevyužila ani Krupicová, takže brankový účet derby uzavřela až v 59. minutě Kupková. Posledních 22 vteřin dohrával jindřichohradecký tým při vyloučení Pilařové ve čtyřech, ale skóre se už neměnilo.

René Kumpán, trenér J. Hradce: „Jsem spokojený s výsledkem i příkladnou bojovností týmu, i když si hráčky dvakrát vybraly slabší chvilku v podobě ztráty koncentrace, čehož soupeř pokaždé dokázal využít ke zlikvidování našeho náskoku.“

Jan Salač, trenér Písku: „Přijeli jsme si pro vítězství, ale nedokázali jsme se vyrovnat s tvrdostí a urputností soupeře. Holky sice bojovaly, ale často zapomínaly plnit taktické pokyny, které jsme si před utkáním řekli.“