V první lize hraje jindřichohradecký tým dnes na Vyšehradě a zítra v Domažlicích

„Někteří hráči měli potíže s chřipkovým onemocněním, ale doufám, že kádr kmenových basketbalistů půjde do zápasů v pořádku,“ věří předseda klubu Libor Žižka. „Pro obě utkání můžeme počítat s pendly Procházkou a Šustkem, v neděli nás ještě možná posílí i Sismilich. Určitě však nebude k dispozici Holanda.“
Tým čekají velmi nároční protivníci. Vyšehradu patří prozatím čtvrtá příčka se sedmi výhrami a čtyřmi porážkami, spojený tým Plzně a Domažlic je na tom ještě lépe, když v dosavadním průběhu první ligy prohrál pouze dva duely a je třetí.
„Bude to velmi těžké, ale když zopakujeme výkon jako proti Zlínu, nejsme bez šancí na vítězství,“ přeje si Žižka.

Hráč i kouč

Horkou novinkou z klubu je informace o příchodu velezkušeného pivota Aleše Kočvary z klubu Mattoni NBL Kondoři Liberec. Zanedlouho 41letý matador (207 cm) by měl v letošní sezoně týmu pomoci postoupit do play off především na palubovce a postupně se také bude vpravovat do trenérské role.
„Od příští sezony se Kočvara stane hlavním trenérem družstva, Rudolf Hauser se přesune na pozici asistenta. Bylo to i jeho přání, nic za tím nehledejte,“ vysvětlil manažer klubu Radek Novák.
Kočvara k víkendovým zápasům JHComp ještě necestuje, do tréninku v jindřichohradeckém týmu se zapojí od úterý.