JHComp doma vyhrál jen jednou

JINDŘICHŮV HRADEC - Pouze napůl potvrdili své ambice basketbalisté BK JHComp J. Hradec v posledních dvou zápasech první ligy na domácí palubovce. Nejprve nestačili na Sokol pražský, s nímž vysoko prohráli (70:91), a tak si chuť částečně spravili až v duelu s Benešovem (90:82).

19.10.2007

Jh Cpm teamFoto: Vilém Kasper

Po pauze hrají basketbalisté třikrát venku, v J. Hradci se představí 24. listopadu

Proti pražskému soupeři nastoupil JHComp podle očekávání oslabený o Holandu, Procházku i Sismilicha a brzy se ukázalo, že absence těchto pendlů z nejvyšší soutěže bude mít na zápas podstatný vliv. Základní pětka Šustek, Bubeník, Novotný, Budínský a Mikeš držela s protivníkem krok pouze v první čtvrtině a i když nebyl téměř po tři čtvrtiny rozdíl nikterak velký, domácí stále prohrávali.
„Rozdíl byl v rychlosti přechodu do útoku i v řešení celých útočných akcí, ale zejména v procentech úspěšnosti střelby,“ poznamenal předseda klubu Libor Žižka. V dresu J. Hradce se střelecky dařilo pouze Šustkovi s Mikešem, což bylo málo a Sokol nakonec zaslouženě zvítězil.
Do duelu s Benešovem vstupovali Jindřichohradečtí s vědomím, že pouze vítězství je udrží v lepší polovině tabulky. Tým posílil Sismilich, ale hlavní změnou bylo zlepšení prakticky všech herních činností.
„Lépe se dařilo rozehávačům a měli jsme také nesrovnatelně méně ztrát míčů. A navíc byla střelecká bilance rozložena na víc hráčů,“ podotkl si Žižka.
V základní pětce zůstali ze soboty pouze Šustek s Mikešem, s nimi tentokrát nastoupili Sismilich, Němec a Malach. Domácí basketbalisté si po většinu zápasu udržovali mírný náskok, ale odskočit na uklidňující rozdíl více než deseti bodů se jim nepodařilo.
Ve velice bojovné závěrečné desetiminutovce se role správného šéfa ujal Petr Němec, důležité body pak přidával zejména Sismilich. Svou tradiční bojovností oplýval Mikeš, a tak JHComp nakonec náročný duel po zásluze dovedl do vítězného konce.
Druhá nejvyšší basketbalová soutěž má nyní krátkou přestávku. Další tři duely pak čekají J. Hradec venku. V sobotu 3. listopadu nastoupí JHComp v Ostravě, o den později v hale vedoucí Opavy a za týden nato 10. listopadu v Brně. Příznivci basketbalu mohou svůj tým v akci vidět až o víkendu 24. a 25. listopadu, kdy hostí Zlín a Olomouc.