Dnešním protivníkem je Trutnov (19.30), zítra přicestuje béčko Pardubic (11)

A oběma protivníkům mají basketbalisté z Jindřichova Hradce jistě co oplácet. V Pardubicích totiž prohráli 73:86, v Trutnově pak těsně o dva body 74:76.
Staronový účastník první ligy Kara Trutnov je zatím ve vyrovnané tabulce na dvanáctém místě s bilancí pěti vítězství a deseti porážek. Před sezonou se posílil o osobnosti Housera s Markem, s nimiž osu týmu tvoří i Slezák a Formánek.
Pardubické béčko je tradičním účastníkem druhé nejvyšší soutěže s širokou základnou kvalitních mladých hráčů. Tým, jenž na sedmém místě ligy docílil sedmi výher a osmi porážek, těží především z agresivní obrany a rychlého přechodu do útoku. K oporám patří hlavně Jelínek, Bartheldi, Teplý či Zikmunda.

Premiéra Kočvary

 

Jindřichohradecké mužstvo (8. místo) povede doma poprvé z pozice hrajícího hlavního kouče Aleš Kočvara, který přišel před koncem roku z Liberce a měl by především zvýraznit sílu pod koši. Rudolf Hauser a Petr Němec zůstávají jako asistenti.
„Trenéři budou mít pro oba duely k dipozici děčínského Holandu i brněnského Sismilicha. V neděli by pak měli ještě dorazit i Šustek z Liberce, který v poslední době chytil výtečnou fazonu, a také Procházka, jenž si v Sadské vydobyl pozici klíčového rozehrávače,“ jmenuje pendly z nejvyšší Mattoni NBL předseda JHComp Libor Žižka.

Pro zbytek sezony ovšem nemohou v klubu počítat s Jiřím Dvořákem, který odcestoval pracovně na delší dobu na Island.
Všichni další hráči jsou plně k dispozici a stojí před nimi úkol stoprocentně bodovat.
„Jedná se o velice důležité duely jak z pohledu postupu do play off, tak v případě porážek bohužel i v boji o záchranu. Ale věřím, že tomu se dokážeme vyhnout. Kromě maximálního soustředění si musíme dát pozor i na ukázněnost. Je zapotřebí hrát kolektivně a dodržovat domluvené pokyny,“ nastiňuje recept na úspěch šéf klubu.