JHComp hraje v Benešově a v Praze

Jihočeši, kteří ve vzácně vyrovnané tabulce drží postupovou osmou příčku s osmi výhrami a devíti porážkami, vyrazí v plné zbroji, tedy včetně pendlů z nejvyšší Mattoni NBL (Šustek, Holanda, Procházka).
Otazník visí pouze nad startem Vladimíra Sismilicha, který má náročné zkouškové období na vysoké škole, při němž ještě musí plnit povinnosti ve svém mateřském klubu A Plus Brno.

„Ať nastoupíme v jakémkoliv složení, věřím, že tým bude hrát se stejným zaujetím, bojovností a herní kázní, jako se prezentoval v předchozích domácích duelech. Při vyrovnanosti letošní první ligy je sice velmi těžké vozit body z palubovek soupeřů, ale doufám, že bychom aspoň jedno vítězství mohli uhrát,“ je přesvědčen předseda JHComp Libor Žižka.

Oba soupeři se v letošní sezoně zatím pyšní lepší bilanci než JHComp. Na svém kontě mají shodně deset vítězství a osm porážek.
Dnešní protivník Benešov je v tabulce na pátém místě. Disponuje velmi vyrovnaným kádrem s ideálním věkovým i výškovým složením a navíc těží ze spolupráce s USK Praha. Mezi jeho největší opory patří Hrubant, Kožant, Krumel či Moran.
Čtvrtý tým první ligy Sokol pražský, proti němuž JHComp nastoupí v neděli, je tvořen zejména mladými hráči, které doplňují zkušení Hrubý, Lukš a Tomas. Sází zejména na agresivní, pohyblivou obranu a jejich styl, jak je patrné z předchozích výsledků, jindřichohradeckým basketbalistům zrovna moc nesvědčí.