Matyášová a Schorný jsou mistry republiky

Jak jsme již informovali, Pavla Matyášová a Luboš Schorný se stali dvojnásobnými republikovými šampiony. V Bystřici pod Hostýnem oba dominovali v hlavních kategoriích a zvítězili jak v rychlostním závodu, tak s hromadným startem. Luboš Schorný navíc jako jediný závodník z celého startovního pole předvedl bezchybnou střelbu. Oba zmiňovaní borci se rovněž zapsali jako vítězové Českého poháru v letním biatlonu a dominují i republikovým žebříčkům pro letošní rok, kde navíc Klára Minářová skončila v dorostenecké kategorii na druhém místě.

 

Výsledky mistrovství republiky:

Rychlostní závod – muži A (4 km): 1. Schorný, 18. Jan Pokorný. Ženy A (3 km): 1. Matyášová. Dorostenky A (2 km): 10. Minářová.

Závod s hromadným startem – muži A (6 km): 1. Schorný, 20. Pokorný. ženy A (5 km): 1. Matyášová. Dorostenky A (3 km): 9. Minářová.


Luboš Schorný a Pavla Matyášová ovšem sbírali cenné kovy i na mezinárodním fóru. Na mistrovství Evropy v ukrajinském Tisovci vybojovali ve smíšené štafetě společně s Michaelou Balatkovou a Pavlem Suchánkem bronzové medaile. Schorný na třetím úseku předával štafetu na druhém místě, ale finišman Suchánek musel běžet dva trestné okruhy a klesl na třetí místo. Matyášová na evropském šampionátu ještě přidala dvě pátá místa ve sprintu a v závodě s hromadným startem.
Posledním kolem ve slovenském Osrblí byl také uzavřen Evropský pohár, v němž Pavla Matyášová do své sbírky přidala zlatou a stříbrnou medaili a v kategorii žen se stala celkovou vítězkou poháru. Schorný pak skončil na čtvrtém místě. Čeští závodníci ale byli oproti ostatním znevýhodněni, protože reprezentace jeden pohárový závod v Německu vynechala.