Futsalisté Sedla dnes večer hrají klíčový duel s českobudějovickými Kohouty

Mužstvo z Jindřichohradecka má v novém roce za sebou sérii tří zápasů bez porážky, avšak bohužel také bez vítězství. Kelta totiž třikrát za sebou remizovala, a to je při tříbodovém systému za výhru pochopitelně ztráta.
Sedlo se stále drží na 7. příčce, přičemž za šestým Lumosem Hůry je o jediný bod. Ve 13. kole hostí dnes večer v Kunžaku (19.30) českobudějovické Kohouty a pokud chce do play off, musí nejslabší celek tabulky porazit!

FC Kelta Sedlo – SK Jamaica Protivín 4:4 (3:2)

V Protivíně Kelta prohrála 3:5, když rozhodující gól inkasovala až v úplném závěru. Vyzkoušela si tedy, že by na tohoto soupeře mohla stačit a v odvetě dosáhnout potřebného vítězství. Do zápasu šlo Sedlo s několikaminutovým zpožděním, neboť hráči teprve v šatně zjistili, že si zapomněli přivézt dresy! Nakonec do duelu domácí tým nastoupil v tréninkových rozlišovacích návlecích, které jim zapůjčil správce haly v Kunžaku. Svižně hrané střetnutí zahájil náporem Protivín, který se neustále tlačil před branku domácího gólmana Pavla Drábika. Tomu zápas vyšel na jedničku, byl největší sedelskou oporou a hlavně jeho zásluhou mohla Kelta myslet i na brejky. Byla při nich velmi nebezpečná a čtyřikrát se dostala do vedení. Odskočit na vyšší náskok ale nedokázala. Hostům se podařilo čtyřikrát vyrovnat, remízový bod jim zajistil ve 48. minutě Martin Zoch.

Sedlo: Drábik – Kuchař, Fiedler, Kandl, Nácar 2, Hora, Hron, Jiří Havel 2.

Absolut Team Č. Budějovice – FC Kelta Sedlo 2:2 (1:2)

Na horkou půdu jela Kelta uspět. Do utkání ovšem hosté nastoupili v okleštěné sestavě, když měli problémy se složením útočné formace. Nakonec jej vyřešili tím, že do pole šel druhý gólman Daniel Vaněk. Bil se vpředu jako lev a s ním i celá hostující sestava. Sedlo se soustředilo na obranu, zahustilo prostor před Drábikovou svatyní a od 5. minuty drželo dvougólové vedení. To se zrodilo hned v úvodu, kdy Lukáš Mihula nejprve efektivně naložil s Kuchařovou přihrávkou a poté sám Luděk Kuchař nádhernou ranou k tyči zvýšil již na 2:0. Do přestávky favorizovaný Absolut dokázal snížit, ale více mu již Kelta nedovolila. Po změně stran mohli hosté svůj náskok několikrát pojistit, minimálně čtyřikrát se ocitli ve stoprocentních šancích, ale žádnou neproměnili. Více štěstí naopak měl českobudějovický tým.
„Máme radost z toho, že jsme na uzdě udrželi ostrostřelce Absolutu Luigiho Dedaje. Zisk bodu nás také těší, ale myslím si, že jsme byli lepší a měli jsme vyhrát. Takhle musíme v dalším kole bezpodmínečně doma porazit Kohouty. Avšak ani výhra nad nimi nám postup do play off rovnou nezajistí. Vyřazení se tedy budeme bát až do konce závěrečné části,“ konstatoval hrající šéf Sedla David Fiedler.

Sedlo: Drábik – Kuchař 1, Kovanda, Kandl, Fiedler, L. Mihula 1, Veverka, D. Vaněk.

 

Roman Pišný