Do nového roku vstoupili s plným bodovým ziskem futsalisté K. Řečice, Příbraze, Lennyho Křídel, FC Ticho a Kasalovy pily

Program zápasů na sobotu a tabulku nejlepších střelců přineseme ve čtvrtek.

Quizard J. Hradec – WOLF 1:10 (1:3), D. Vaněk – Kovář 3, V. Roubík, P. Vaněk, F. Mach st. 2, B. Kalina.
Václav Roubík hned po úvodním výkopu otevřel brankový účet a určil, kdo bude na hřišti vládnout. Quizard sice v 9. minutě Danielem Vaňkem snížil na 1:2, ale poté již dávali góly jen borci z K. Řečice. Nakonec jich dali deset, avšak nikdo by se nemohl divit ani dvojnásobku, vítězové totiž soupeře ještě docela šetřili.

Kunžak – Lennyho Křídla 1:3 (0:1), Zeman – Frühauf 2, Nácar.
Novobystřický obhájce titulu okresního přeborníka měl v první půli výraznou převahu, ze které ovšem vytěžil pouze gól Davida Frühaufa. Kunžaku se poprvé podařilo ohrozit soupeřovu svatyni až pár vteřin před přestávkou, jinak byl zcela neškodný. Hned po obrátce Leoš Nácar zvýšil vedení Lennyho Křídel a poté již favorit další průběh zkušeně kontroloval.

WOLF – Inter 9:2 (4:1), P. Vaněk 3, V. Roubík, M. Michal ml. 2, B. Kalina, F. Mach st. – P. Trepka, Bureš.
Futsalisté K. Řečice měli drtivý nástup do zápasu, v 7. minutě vedli 3:0. Interu se sice podařilo dvakrát snížit na rozdíl dvou gólů, podruhé Michalem Burešem na 2:4 v úvodu druhého poločasu. Pak se však trefil Miroslav Michal, dostal WOLF zpět do třígólového náskoku a odstartoval kanonádu, která se ve 27. minutě zastavila na devíti zásazích.

Lennyho Křídla – Quizard J. Hradec 5:3 (4:2), Kuchař 2, Kučera, Nácar, Feytl – Uxa 2, B. Hromádka.
Favorit začal utkání velmi vlažně a to se mu nevyplatilo, protože skóre otevřel překvapivě jindřichohradecký Lukáš Uxa. Domácí na nepříznivý začátek zareagovali zvýšeným úsilím a rychle otočili na 4:1. Další průběh už byl pak naprosto nezáživný.

FC Ticho – Kunžak 5:1 (3:0), Z. Beneš 2, L. Novák, Ivan, M. Kamas – Popela.
První poločas se nečekaně odehrál zcela v režii domácího FC Ticho. Klub z N. Bystřice se ujal vedení hned v úvodních vteřinách gólem Lukáše Nováka a náskok do přestávky navýšil až na rozdíl tří branek. Ve třetí minutě druhé půle Petr Popela snížil z penalty na 1:3, ale proti skvěle chytajícímu Janu Urbanovi a výtečně organizované obraně Ticha se už Kunžak dále neprosadil.

Inter – Dream Team 2:1 (1:1), Bureš, Vrána – Roštek.
Vyrovnaný duel rozhodl fakt, že Dream Team nastoupil s minimálním počtem hráčů. V týmu vítězů exceloval gólman Jiří Heřmánek, který bravurními zákroky vymazal kanonýry mladého jindřichohradeckého celku. Společenství Plavsko/Lásenice vedlo v 7. min. po brance Michala Bureše 1:0, vzápětí však Tomáš Roštek vyrovnal. Na trefu Libora Vrány, která přišla šest minut před závěrečným hvizdem, ale už Dream Team odpovědět neuměl.

Kasalova pila – Cuba`s 5:3 (2:0), Landkammer 2, Maršák, Slanina, Henze – P. Smejkal 2, Kratochvíl.
Výkony Kasalovy pily jsou jako noc a den. Po sváteční pauze se tentokrát představila v jasnějším světle, předváděla rychlý kombinační futsal a zaslouženě si připsala tři vítězné body. V utkání třikrát vedla o dva góly, poprvé Cuba`s vyrovnali na 2:2, podruhé ovšem pouze snížili na 3:4. Překvapivou výhru dřevařů definitivně potvrdil pátou brankou Klaus Henze ve 28. minutě.

Sedelská Hospoda – FC Ticho 1:3 (1:1), P. Mihula – T. Kamas, M. Kamas, Budoš.
Bratrské duo, Michal a Tomáš Kamasovi, opanovalo vyrovnaný a technický duel. Sedelská Hospoda zkoušela v závěru utkání dlouhou power-play, vypracovala si v ní několik slibných příležitostí, ale vyrovnat nedokázala. Naopak těsně před koncem definitivně derby rozhodl novobystřický Zbyněk Budoš.

Počátky – Studená 7:2 (2:0), Kopečný 3, L. Plášil 2, Šipkovský, Švaříček – L. Dvořák, Adamovský.
K souboji celků ze spodku tabulky nastoupila Studená se zpožděním a asi proto dlouho nemohla chytit rytmus. Nováček z Vysočiny toho dokázal využít a vypracoval si pětigólový náskok, se kterým již klub zpod Javořice nemohl nic dělat. Hlavní postavou zápasu byl střelec vítězů David Kopečný, jenž v rozmezí 17.-22. min. stihl čistý hattrick.

Cuba`s – Příbraz 3:4 (1:3), Kratochvíl, J. Novák, F. Smejkal – T. Maxa, Augustin, Pilař, Chovítek.
Rozmetadlo mělo fantastický nástup do utkání, když v páté minutě vedlo 3:0. Dačičtí se do zápasu dokázali vrátit brankami Jiřího Kratochvíla a Františka Smejkala, takže na začátku druhého dějství prohrávali jen 2:3. Vzápětí se ovšem z ojedinělého protiútoku trefil Břetislav Chovítek, přičemž jeho gól se ukázal být rozhodujícím. Cuba`s totiž snížili, ale aspoň vyrovnání odmítl nejlepší kanonýr C.K. ligy Kratochvíl, který selhal při exekuci desetimetrového trestného kopu.

Studená – Sedelská Hospoda 2:4 (1:1), L. Dvořák, P. Plášil – L. Mihula 2, Kandl, P. Kodada.
Hospodský tým bleskově vedl 1:0, avšak Studená zásluhou Libora Dvořáka brzy vyrovnala na 1:1. Tento stav trval až do 22. min., kdy se v rychlém sledu prosadila trojice futsalistů z divizního FC Kelta Sedlo. Během necelých pěti minut se trefili Jan Kandl, Petr Kodada, Lukáš Mihula a strhli zasloužené vítězství na stranu favorita.

Příbraz – Počátky 3:2 (2:0), Chovítek 2, Fiedler – Kopečný 2.
Ve velmi bojovném utkání, plném ostrých střetů, vyhrála Příbraz první poločas 2:0 a dvougólový náskok držela i po obrátce. Počáteckému Kopečnému se sice podařilo snížit na 1:2 a 2:3, ale proti důrazné obraně Rozmetadla se potřetí nedokázal prosadit on, ani nikdo z jeho spoluhráčů.