Příští kolo C. K. ligy nabídne v sobotu šlágr o první místo: Lennyho Křídla čeká souboj s Kardašovou Řečicí

V 9. kole základní části, která se hraje v Nové Bystřici, znovu výborně zahrálo domácí FC Ticho. To připravilo o body oba nejvýše postavené celky, když nejprve remizovalo s K. Řečicí 3:3 a poté v derby zdolalo i vedoucí Lennyho Křídla, nad nimiž zvítězilo 5:2. Tyto výsledky zajímavě zamotaly situaci na čele tabulky. Mezi týmy na prvních dvou pozicích je nyní rozdíl pouhých dvou bodů, přičemž v 10. kole se střetnou ve vzájemném utkání.

Studená – WOLF 3:7 (1:4), L. Dvořák 2, Adamovský – M. Kodym, V. Roubík 2, M. Michal st., Vašek, T. Mach.
K. Řečice potvrdila dobrou formu i v utkání s posledním týmem tabulky. Studená držela krok jen do šesté minuty, kdy Ladislav Adamovský vyrovnal na 1:1. Další gól ovšem vstřelilo mužstvo z Podjavořicka až za stavu 1:6.

Příbraz – Dream Team 5:3 (4:2), Z. Mládek 2, Chovítek, Wolf, Hrádek – T. Šenkýř, J. Beneš, M. Šenkýř.
V důležitém střetnutí o osmou pozici Rozmetadlo využilo lehkovážného přístupu Dream Teamu a v rozmezí pěti minut dalo tři rychlé góly. Na začátku druhého poločasu dostal Martin Hrádek Příbraz do vedení 5:2 a jeho tým poté už zkušeně náskok hlídal.

WOLF – FC Ticho 3:3 (2:2), V. Roubík 2, T. Mach – T. Kamas, M. Kamas, Jiří Havel.
Utkání týmů, které mají v poslední době asi nejlepší formu, bylo nesmlouvavým bojem. Duel začal lépe pro “Vlky“, neboť v 10. minutě vedli 2:0. Těsně před přestávkou ovšem Tomáš a Michal Kamasovi k sobě slepili dva přesné zásahy a bylo vyrovnáno. Do druhé půle vstoupilo Ticho náramně, když Jiří Havel průběžný stav zcela otočil. Zasloužená remíza se zrodila ve 24. minutě, kdy se prosadil ostřílený Václav Roubík.

Dream Team – Studená 5:10 (1:5), J. Beneš, M. Šenkýř 2, J. Rešl – Adamovský 6, L. Dvořák 3, Šimek.
Dream Team hrál od začátku velmi laxně, to byla voda na mlýn pro studenskou dvojici kanonýrů Adamovský – Libor Dvořák, kteří dohromady dali 9 z 10 branek vítězů.

FC Ticho – Lennyho Křídla 5:2 (3:2), Jiří Havel 4, T. Kamas – Zach, Feytl.
Do novobystřického derby šla Lennyho Křídla v neúplné sestavě, když chyběli především gólman Pavel Drábik a střelec Luděk Kuchař. V utkání tahal lídr C.K. ligy stále za kratší konec provazu. Od začátku prohrával, na 1:1 ještě dokázal Jan Zach vyrovnat, ale na další inkasované branky tentokrát vedoucí tým tabulky neodpověděl. O vítězství Ticha se přičinil především Jiří Havel, jenž se trefil čtyřikrát a dal tak vzpomenout na loňský ročník, kdy dal 64 gólů a stal se králem střelců.

Inter – Příbraz 5:3 (2:2), Boček 2, Vrána, Bureš, Přílepek – Hrádek 2, Z. Mládek.
Do sedmé minuty se Příbraz trefila dvakrát, ale vedení jí spíše uškodilo. Ustoupila totiž od své tradiční obranné hry a chtěla dál střílet góly. Otevřela zadní vrátka a nemohla se divit, že Inter dokázal vyrovnat. Hrádkova trefa hned po obrátce znovu dostala Rozmetadlo do vedení, ale poté už se trefoval jen soupeř. Společenství Plavsko/Lásenice poprvé vedlo až ve 24. min., kdy se na 4:3 prosadil Michal Bureš, a šanci na vítězství už nepustilo.

Sedelská Hospoda – Počátky 4:3 (1:2), Hron 2, P. Kodada, L. Mihula – Kopečný 2, L. Plášil.
V 90. vteřině otevřel skóre David Kopečný a outsider vedl 1:0, v 9. minutě skóroval Lukáš Plášil a Počátky vedly již 2:0. Ve druhé půli se po dalším Kopečného zásahu dostalo mužstvo z Vysočiny do vedení 3:1 a schylovalo se k překvapení. To se nakonec nekonalo, protože tým ze Sedla ve 24. minutě slepencem srovnal na 3:3 a 25 vteřin před závěrečným hvizdem zápas úplně otočil, vítězný gól dal Lukáš Mihula.

Kasalova pila – Inter 4:2 (2:2), Landkammer, Lovětínský, Slanina, Brož – Bureš 2.
Před střetnutím měla „Kasalka“ 20 a Inter 23 bodů, takže se očekával vyrovnaný souboj. Sousedé v tabulce se rozhodli pro oboustranně otevřenou partii, proto se zrodilo velké množství šancí. Řádně si zachytali oba gólmani Karel Studenovský a Jiří Heřmánek, druhý zmiňovaný inkasoval v úvodu dvakrát a Kasalova pila vedla 2:0. V 10. a 12. min. se prosadil Michal Bureš a bylo srovnáno. Na útočnou zteč velela obě mužstva i ve druhé půli, ale góly stříleli už pouze jindřichohradečtí hráči, kteří se vítězstvím 4:2 k Interu bodově připoutali.

Kunžak – Cuba`s 2:5 (1:0), D. Rozporka, A. Havlík – Kratochvíl, Pokorný 2, F. Smejkal, ČK: 1:0 (25. Weith).
V 19. minutě zvýšil Adrian Havlík na 2:0 pro Kunžak a zdálo se, že má zápas pod kontrolou a připíše si potřebnou výhru. Cuba`s se poprvé trefili až osm minut před koncem, kdy snížil Jiří Kratochvíl. Spoluhráčů nejlepšího střelce C.K. ligy najednou bylo plné hřiště a futsalisté Kunžaku náhle nevěděli, kde jim hlava stojí. V závěru do jejich branky padal gól za gólem a o důležité body přišli.

Quizard J. Hradec – Kasalova pila 1:4 (1:2), Uxa – Slanina, Pavouk, Jon, Lovětínský.
Jindřichohradecké derby začal lépe Quizard, který po gólu Lukáše Uxy vedl od úvodních vteřin. Kasalově pile se podařilo v 9. minutě srovnat Liborem Slaninou na 1:1 a před přestávkou i stav otočit, když druhou branku pilařů dal Josef Pavouk. Ve druhé půli dřevaři hráli takticky, spolehli se na zabezpečenou obranu a z rychlých brejků rozhodli.

Počátky – Kunžak 2:4 (1:2), Pivko, L. Plášil – A. Havlík 2, Eichler, D. Rozporka, ČK: 1:0 (29. Lehejček).
Počátky měly sice více ze hry, ale gólově se spíše dařilo Kunžaku, který víceméně dokázal proměnit všechny své šance. Vedl 2:0, Počátky ve 25. minutě srovnaly na 2:2, ale hned po výkopu David Rozporka vstřelil vítězný kunžacký gól. V hektickém závěru neudržel nervy na uzdě počátecký brankář Jiří Lehejček, jenž byl vyloučen za vražení do soupeře v přerušené hře.

Cuba`s – Quizard J. Hradec 1:3 (0:2), M. Novák – B. Hromádka 2, Uxa.
Quizard šel do zápasu se zvláštní taktikou, když se jal osobně strážit dačické kanonýry. Byl to skvělý nápad, protože se žádný ze střelců Cuba`s ani nedostal do gólové šance. Z rychlých brejků se naopak dokázal prosadit J. Hradec, který tak připravil největší senzaci 9. kola.

Tresty DK:

Jiří Lehejček (Počátky) – 3 zápasy nepodmíněně. Petr Weith (Kunžak) – 2 zápasy nepodmíněně.