JHComp J. Hradec zítra hostí Sokol pražský (18), v neděli Benešov (11)

Domácí celek bude minimálně v sobotním utkání postrádat některé pendly z nejvyšší soutěže.
„Holanda a Procházka určitě nebudou k dispozici. Problémy s kádrem má navíc Brno, a tak ještě nevíme, jestli nám uvolní Sismilicha. Doufáme, že nám aspoň Liberec poskytne Šustka,“ uvedl předseda jindřichohradeckého klubu Libor Žižka, podle jehož slov jsou ale ostatní členové kádru v pořádku.
Na lavičku se už také vrací uzdravený trenér Rudolf Hauser, za něhož zaskakoval Miroslav Dvořák.

Sokol pražský

Sobotní soupeř z Prahy se vrátil vloni do druhé nejvyšší soutěže a s jindřichohradeckými basketbalisty měl v uplynulé sezoně vyrovnanou bilanci, když si oba týmy na domácí půdě připsaly velmi těsná vítězství. Sokol pražský navíc před sezonou posílil bývalý reprezentant a několikanásobný mistr republiky Václav Hrubý, dalšími oporami jsou například Brůha, Heidler či Tomas.
„Přestože je Sokol po čtyřech zápasech až dvanáctý, určitě jde o silného protivníka, jehož herní styl nám navíc moc nesvědčí,“ varuje před přílišným optimismem šéf klubu.

Benešov

Ani Benešov ale nebude snadným soustem. Tým se sice v uplynulé sezoně až do konce zachraňoval, ale v té nynější zapracoval na příchodu posil. Zmínit lze například Skořepu z Kolína, na základě spolupráce s USK Praha v týmu působí Frolík, Zachrla, Šťastný či cizinec Moran, který se vrátil z Izraele. I kmenoví hráči však nejsou pozadu. Například Kožant patří k nejlepším střelcům soutěže.
Benešov se do letošní sezony odrazil vítězstvím v Ostravě a porážkou na palubovce favorita ligy v Opavě. Navíc ovšem zvítězil i ve vzájemném duelu se Sokolem pražským (75:68), s nímž tvoří „dvojičku“, a v tabulce mu patří prozatím 8. místo.
„Vloni jsme Benešov dvakrát porazili, doma dokonce o třicet bodů, ale na to teď nelze pohlížet. Pokud nastoupíme v neděli kompletní, bude naše síla značná a neměli bychom mít obavy ze žádného soupeře. Musíme ovšem k oběma střetnutím přisoupit maximálně soustředěně,“ poznamenal.
Už úvodní čtyři kola první ligy naznačila, že soutěž bude letos velice kvalitní a vyrovnaná. „Myslím, že jazýčkem na vahách bude domácí prostředí. Kdo jej bude mít skutečně dobré, a to my jsme v loňské sezoně zásluhou diváků měli, může to dotáhnout daleko. Věříme, že si i letos naši příznivci postupně najdou cestu do sportovní haly, aby nás podpořili,“ uzavírá předseda JHComp Libor Žižka.

PRVNÍ LIGA. Basketbalový tým BK JHComp J. Hradec čeká o víkendu další dvoukolo druhé nejvyšší soutěže. Zítra se ve sportovní hale představí Sokol pražský, v neděli přijede Benešov. Stojí zleva: Tomáš Novotný, Jan Komárek, Viktor Mikeš, Vladimír Sismilich, Petr Němec, Roman Máca, trenér Rudolf Hauser. Dole zleva: Tomáš Šustek, Petr Houška, Jan Bubeník, Jiří Dvořák, Petr Malach, Jiří Holanda, Ondrej Procházka. Na snímku chybějí: Pavel Filip, Jan Schönbauer, Tomáš Budínský.

Foto: Vilém Kasper