Jindřichův Hradec uvidí historickou premiéru. Přijede Banská Bystrica (17 hodin)

Tento ambiciózní slovenský tým získal v posledním ročníku WHIL bronzovou medaili a má ve svém středu několik zkušených hráček a reprezentantek. Do Banské Bystrice před sezonou navíc zamířily čtyři legionářky z Maďarska a Bosny. Družstvo se také pravidelně účastní evropských pohárů, přičemž letos bude hrát Challenge Cup. Jindřichohradecké házenkářky však chtějí uspět.
„Očekávám urputný a vyrovnaný souboj. Možná nám bude trochu svazovat ruce a nohy nervozita, ale přesto se pokusíme zvítězit. Chceme překvapit a doma pravidelně bodovat. Víme, že na soupeřových palubovkách to bude hodně složité, a tak se musíme hlavně soustředit na body z domácího prostředí,“ tvrdí odhodlaně jednatel klubu Jan Dvořák.
V základní části interligy startuje šest českých a stejný počet slovenských celků, které v základní části odehrají systémem doma – venku 22 zápasů. Poté se soutěž rozdělí na českou a slovenskou část. Do play off v každé zemi postoupí čtyři nejlepší týmy.
„Zajímavostí je, že v každém duelu se slovenskými soupeřkami bude zhruba deset minut před jeho začátkem slavnostní ceremoniál, při němž zazní hymny obou států a dojde k představení všech aktérů. Chtěl bych proto diváky na tuto okolnost upozornit,“ poznamenal.

Přišly posily

TJ Házená Jindřichův Hradec do interligy vstupuje s jedenadvacetičlenným kádrem a pod vedením nového trenéra René Kumpána. Ten je zároveň koučem juniorské reprezentace a má potřebné zkušenosti i z působení v WHIL, kde už vedl pražskou Slavii a Bohunice.
Jádro týmu, který si postup vybojoval, zůstalo zachováno, ale pochopitelně došlo i na jeho doplnění a posílení.
S házenkářským dresem se rozloučily dlouholeté opory Kocoňová a Kolbeková, a tak největší změna přichází právě na tomto strategickém postu. Ze Slavie Praha proto přišla Pavlína Kuběnová, z Veselí nad Moravou zase Lucie Kantůrková. Do pole budou v sezoně nově k dispozici mostecké házenkářky Hana Martínková a Martina Vyhnalová, z Bohunic zase u Vajgaru zakotvily Petra Kročilová a Zina Žilková. Oporou bude zcela jistě i Zuzana Kupková, přicházející na přestup z Písku.
„Mezi největší tahouny by podle mě měly patřit Iveta a Jitka Matouškovy společně s gólmankou Lucií Kantůrkovou. Ale náš kádr je hodně vyrovnaný a naše hlavní síla by měla spočívat zejména v kolektivním pojetí a bojovnosti,“ míní Dvořák.
V této souvislosti je třeba ještě zmínit, že po loňské sezoně skončily kapitánka Karolína Nováková a Nikola Bílá.

Cíl? Záchrana

V premiérové sezoně mezi házenkářskou elitou si jindřichohradecký nováček rozhodně nestaví vzdušné zámky. Základním cílem klubu je tedy pochopitelně záchrana v soutěži. V konkurenci dalších pěti českých družstev (Slavia Praha, Veselí nad Moravou, Olomouc, Písek, Zlín) to ale nebude v žádném případě jednoduché, neboť rozdíl mezi první ligou a interligou je značný a každý získaný bod bude mít pro tým cenu zlata. Přesto se předem v žádném případě jindřichohradecké družstvo nevzdává!
„Budeme bojovat ze všech sil. Holky na hřišti nechají všechno, o tom jsem přesvědčený. Kromě záchrany v soutěži bychom hlavně chtěli předvádět pohlednou házenou, která do hlediště přiláká spoustu příznivců,“ prohlásil jednatel klubu.

KÁDR. Interligový nováček – TJ Házená Jindřichův Hradec

Stojí zleva: asistent Antonín Dvořák, vedoucí družstva Jan Dvořák, Jitka Matoušková, Zuzana Kupková, Zuzana Keslerová, Hana Martínková, Lucie Kantůrková, Iveta Matoušková, Lenka Pilařová, Zuzana Ručková, trenér René Kumpán. Dole zleva: Zuzana Kohoutová, Petra Bubeníková, Jana Holická, Zina Žilková, Petra Březinová, Barbora Eliášová, Kateřina Krupicová. Na snímku chybějí: Iva Cepáková, Šárka Hroníčková, Petra Kročilová, Pavlína Kuběnová, Klára Sigalová, Martina Vyhnalová.

Foto: Deník/Zdeněk Prager

Kdo bude hrát

Představme si nyní ještě aktuální soupisku TJ Házená Jindřichův Hradec:

Brankářky: Lucie Kantůrková, Pavlína Kuběnová, Petra Březinová, Jana Holická.

Spojky: Zuzana Keslerová, Zuzana Kohoutová, Petra Kročilová, Jitka Matoušková, Klára Sigalová, Martina Vyhnalová, Hana Martínková, Zuzana Kupková.

Křídla: Petra Bubeníková, Iva Cepáková, Barbora Eliášová, Šárka Hroníčková, Kateřina Krupicová, Zina Žilková.

Pivotky: Iveta Matoušková, Lenka Pilařová, Zuzana Ručková.

Realizační tým: trenér René Kumpán, asistent trenéra Antonín Dvořák, vedoucí družstva Jan Dvořák.