V dresu jindřichohradeckého nováčka česko–slovenské interligy se dobře uvedly posily. Prvenství putuje do Bratislavy

A nevedly si vůbec špatně. V konkurenci dalších interligových družstev z Písku a Bratislavy i nováčka první ligy z Velkého Meziříčí obsadily druhé místo, když podlehly pouze ambiciózním Slovenkám, které pro tuto sezonu vyhlásily útok na medaile.
A právě ŠKP Bratislava celý turnaj nakonec vyhrál. Druhé skončily domácí borkyně, třetí Písek a poslední Velké Meziříčí.
„Na to, že se pro všechny celky jednalo prakticky o první přípravné duely, byla k vidění až překvapivě dobrá házená. Pochopitelně, nerozehranost ještě byla na všech znát, ale turnaj určitě splnil svůj účel. Potěšitelný je rovněž fakt, že naše družstvo drželo se zkušenými soupeřkami krok a obstálo i přes prohru s výbornou Bratislavou,“ podotkl jednatel TJ Házená J. Hradec Jan Dvořák.
V dresu domácího celku se představilo hned několik nových tváří, z nichž nejvíce zaujaly obě gólmanky Kantůrková s Kuběnovou či střelkyně Kročilová. Za očekáváním ale rozhodně nezůstaly ani tradiční opory J. Hradce I. Matoušková, J. Matoušková a Eliášová. Potěšily i výkony nastupující generace v podobě brankářky Březinové nebo dorostenecké kanonýrky Krupicové.
Házenkářky pro tento týden ještě zintenzivněly tréninkový proces a už o víkendu je čeká další turnaj opět v domácím prostředí.
„Budeme tvrdě trénovat a také proto nás čekají o něco přijatelnější soupeřky. Jedná se vesměs o prvoligové týmy,“ vysvětlil Dvořák.
Turnaj ve sportovní hale začíná tuto sobotu v 9 hodin, kdy J. Hradec narazí na Havlíčkův Brod. Postupně se ještě střetne znovu s Velkým Meziříčím (12 hod.) a Mostem (16 hod.).

Výsledky

J. Hradec – Písek 28:22 (12:1) – Derby přineslo poměrně vyrovnaný duel, v němž domácí své soupeřky předčily především na brankářském postu a po zásluze získaly cenný skalp.

J. Hradec – Velké Meziříčí 20:14 (10:7) – S tradičním partnerem v přípravných zápasech potvrdil J. Hradec roli favorita. Příležitost předvést své umění dostaly všechny hráčky domácího celku.

J. Hradec – Bratislava 15:19 (6:9) – Premiérové porovnávání sil se slovenským interligovým protivníkem nevyznělo pro domácí tým vůbec špatně. J. Hradec měl výborný nástup a v 15. minutě vedl 4:0. Rychlé Slovenky ale poté využily především brejků po špatném zakončení domácího družstva. Ale i tak zápas naznačil, že jsou domácí děvčata schopna i se špičkovým týmem držet krok.

Ostatní:

Písek – V. Meziříčí 24:20, Bratislava – V. Meziříčí 28:13, Bratislava – Písek 37:33.

Konečné pořadí:

1. ŠKP Bratislava 6, 2. Házená J. Hradec 4, 3. Sokol Písek 2, 4. velké meziříčí 0.

Sestava a branky J. Hradce: Kantůrková, Kuběnová, Březinová – I. Matoušková 12, Kročilová 9, Kohoutová 8, Pilařová 8, J. Matoušková 6, Keslerová 4, Eliášová 4, Žilková 4, Ručková 3, Krupicová 3, Bubeníková 2.