Dalším interligovým soupeřem jindřichohradeckého celku bude zítra Trenčín (17)

Soupeř účinkuje v interlize druhým rokem. Vloni se však jako nováček vůbec nechoval a bez problémů se v elitní česko–slovenské soutěži udržel. S 18 body skončil osmý a především na domácí půdě byl velmi nepříjemným týmem.
Letos má Trenčín po čtyřech odehraných kolech na svém kontě zatím jedno vítězství, ale je třeba vidět, že měl za soupeře prakticky nejlepší týmy z obou zemí. Družstvo tak podlehlo Michalovcům, Šaľe i pražské Slavii, ale zdolalo Olomouc (24:18), která by měla letos patřit k hlavním aspirantům na český titul.
„Současné postavení v tabulce na devátém místě není skutečným odrazem kvalit našeho protivníka. Jedná se o velmi dobře trénovaný tým, který sází, podobně jako my, na kolektivní pojetí. Základ družstva tvoří absolventy trenčínského sportovního gymnázia. Soupeřky jsou velmi dobře rychlostně vybavené, zdobí je především bleskový přechod do útočné fáze a dobře nacvičené signály. Na to si budeme muset dát velký pozor,“ varuje asistent trenéra TJ Házená Jan Dvořák.

Klíčový duel?

O tom, že Trenčín přikládá k utkání velký význam, svědčí i skutečnost, že přicestuje již dnes a na zítřek si ještě objednal předzápasový trénink. K nejlepším hráčkám souboru vedeného Peterem Sabadkom patří spojky Uhliarová s Petríkovou a především brankářka Grandtnerová.
Jindřichohradecké házenkářky by měly zítra nastoupit v kompletním složení a rozhodně nechtějí svou kůži prodat lacino.
„S virózou se v týdnu potýkala Jitka Matoušková, ale doufám, že bude v pořádku. V Bratislavě si přivodila výron v kotníku Lenka Pilařová, ale i ona by už měla být fit. Trenér René Kumpán tak pouze určí, jestli bude na soupisce Zuzana Ručková či Kateřina Krupicová,“ vysvětluje Dvořák s tím, že se družstvo opět pokusí doma naplno bodovat: „O vítězství se chceme poprat, ale uvidíme, co nám soupeř dovolí. Každopádně budeme bojovat a sázet na naši hlavní zbraň, kterou je kolektivní pojetí. Je to otevřené a spoléháme na podporu publika. Věřím, že uspějeme.“
I když se jedná teprve o páté kolo, duel s Trenčínem by už mohl být jedním z klíčových v boji o setrvání v interlize či při případném postupu do českého play off.
„Je to tak. Ať chceme, nebo ne, musíme se především ohlížet na náš souboj na dálku se Zlínem, s nímž se pravděpodobně utkáme o setrvání v interlize. Vítězství nad Trenčínem by nám k tomu už nyní hodně napomohlo. Poslední duel dlouhodobé části totiž hrajeme právě ve Zlíně a nechtěli bychom, aby se rozhodovalo právě v něm,“ uzavírá Jan Dvořák.

Pravděpodobná sestava: Kantůrková, Kuběnová – J. Matoušková, Kohoutová, Keslerová, Kupková, Kročilová, Martínková, I. Matoušková, Pilařová, Eliášová, Bubeníková, Žilková, Ručková (Krupicová).