Házená J. Hradec – Atzgersdorf Vídeň 23:21 (10:12)

Rakušanky nenastoupily v nejsilnějším složení, neboť jim chyběly dvě reprezentantky, které si plnily povinnosti v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. Ale také domácí tým se musel obejít bez kapitánky Jitky Matouškové a střelkyně Hany Martínkové.
První půli odehrály vídeňské házenkářky velmi dobře. Rychlé akce přesně zakončovaly, zatímco hra Jihočešek byla těžkopádná, plná chyb a nepřesností. V 29. minutě J. Hradec prohrával 8:12, ale dobrým závěrem stáhl poločasový rozdíl na dvě branky.

Po změně stran se i zásluhou domluvy v kabině hra domácích zlepšila. Střelecky se začala prosazovat především Kupková a výrazně se zrychlila i hra dopředu. Ve 49. minutě se domácí házenkářky dostaly poprvé do vedení 19:18 a po zbytek utkání již byly lepším družstvem.
„Škoda promarněných tří jasných šancí v závěru, rozdíl mohl být ještě vyšší. I tak je vítězství nad předním rakouským celkem se zkušenostmi z evropských pohárů cenné a splnilo svůj účel,“ uvedl asistent jindřichohradeckého trenéra Jan Dvořák.

V kvalitním duelu se na domácí straně dařilo oběma brankářkám Kantůrkové i Kuběnové, na spojce Kohoutové a do svého zranění i křídelnici Eliášové. „Pochvalu zaslouží Kupková. Svůj střelecký výkon okořenila gólem přes celé hřiště, když přehodila vyběhnuvší brankářku soupeře,“ poznamenal Dvořák.
Předvánoční odveta je na pořadu 22. prosince ve Vídni.

Tuto sobotu hraje Jindřichův Hradec Český pohár na půdě druholigového Prioru Olomouc.

Házená J. Hradec – Tecton WAT Atzgersdorf Vídeň 23:21 (10:12)

Branky: Kupková 6, Žilková 4, I. Matoušková 4/2, Kohoutová 3, Bubeníková 2, Krupicová 2, Eliášová, Pilařová.