Začíná druhá polovina základní části interligy. J. Hradec jede do Banské Bystrice

„Původně jsme měli hrát od osmnácti hodin, ale v tamní hale mají večer nějaký program, a tak nám začátek zápasu posunuli už na půl třetí odpoledne. A proto musíme vyrazit už v šest hodin ráno,“ informoval o nepříjemné změně jednatel Házené J. Hradec Jan Dvořák.
Jihočešky budou postrádat Zinu Žilkovou, která se zranila v posledním vítězném duelu se Zlínem (27:23), a také další brněnskou hostující hráčku Petru Kročilovou, jež nadále laboruje s kotníkem.
„Místo nich do sestavy naskočí Zuzana Ručková, jinak bychom měli být kompletní,“ potvrdil včera Dvořák.

Obrana základem

V úvodním interligovém utkání J. Hradec svého zítřejšího soupeře na domácí palubovce přehrál vysoko 31:20, ovšem na roli favorita si přesto příliš netroufá.
„Začátek sezony se Slovenkám i vinou zranění příliš nevydařil, ale v poslední době se výrazně zlepšily. A doma moc neprohrávají. Navíc my jsme prozatím venku také nebodovali,“ připouští.
„Ale budeme bojovat. Základem by měla být dobrá obrana bez zbytečných chyb se snahou otupit předpokládaný tlak Banské Bystrice. Nechceme se s domácími házenkářkami pouštět do žádných střeleckých dostihů, to by nebylo vůbec moudré.“

Bod by byl zlatý

O tom, že by ale utkání mohlo být otevřenou záležitostí svědčí i fakt, že oba soupeři shodně posbírali po osmi bodech a v tabulce jim patří sedmé resp. osmé místo, když je na tom zatím zásluhou skóre lépe jindřichohradecký výběr.

„Jakýkoliv bodový úspěch by pro nás měl cenu zlata. Nechceme si nic namlouvat, další stěžejní zápasy nás teprve čekají. My musíme naplno bodovat hlavně doma, kde to umíme. A také bychom rádi přivezli body z palubovky poslední Nitry,“ podotkl házenkářský expert.
Po veledůležitém vítězství doma nad Zlínem jindřichohradecký soubor nůž na krku rozhodně nemá, a tak na Slovensko může odcestovat v relativním klidu.
„Hodně by nám navíc pomohlo vítězství Písku, který hraje zítra právě ve Zlíně, aby náš odstup od Moravanek zůstal aspoň tříbodový,“ přeje si Dvořák.