Interligový nováček zvítězil v Banské Bystrici, v sobotu hostí Veselí nad Moravou

„Hráli jsme opravdu dobře, zejména ve druhém poločase, i když směrem dopředu bychom nějaké chybičky určitě našli,“ poznamenal asistent trenéra jindřichohradeckého celku Jan Dvořák. A to jeho tým nastoupil bez nemocné kapitánky Jitky Matouškové.
První poločas byl poměrně vyrovnanou a otevřenou záležitostí, i když Banská Bystrica si prakticky v celém jeho průběhu udržovala minimální náskok.
Obrat přišel až v závěru úvodního dějství, kdy se hostujícím hráčkám podařilo eliminovat dvě nejnebezpečnější slovenské střelkyně Oborilovou s Lapinovou a zásluhou rychlého protiútoku v posledních vteřinách šly do šaten s jednobrankovým náskokem (13:12).

Skvělé zákroky

Začátek druhé půle zastihl hostující družstvo v herní i střelecké pohodě a po pěti minutách vytáhlo skóre na 16:12. Domácím se ovšem po sérii technických chyb Jihočešek podařilo snížit na 18:19 a navíc dostaly výhodu dvojnásobné početní převahy.
Zlomovým okamžikem střetnutí se stala 50. minuta. Gólmanka Kantůrková předvedla další ze svých skvělých zákroků, když bravurně zlikvidovala trhák a o chvíli později i sedmimetrový hod.
„Tenhle moment nás hodně stmelil, nepřestaly jsme ani na vteřinu bojovat a za chvíli jsme vedly o čtyři góly,“ podotkla hrdinka okamžiků Lucie Kantůrková.

Čtyři minuty před koncem pak narostl náskok jindřichohradeckého týmu na šest branek (26:20) a o osudu střetnutí tak bylo rozhodnuto. Kromě Kantůrkové výborně zahrály také I. Matoušková, Eliášová či Kupková, ale pochvalu si zaslouží celý tým.
„Přiznám se, že na vítězství na půdě Banské Bystrice jsem před střetnutím pomýšlela pouze v hodně v teoretické rovině. O to víc si jej vážíme a věřím, že zahřeje u srdíčka celé družstvo a také naše příznivce,“ spokojeně konstatovala Kantůrková.

Jindřichohradeckým házenkářkám, kterým s desetibodovým ziskem patří stále výborná sedmá příčka, hrály do noty i další výsledky 12. interligového kola, především výhra Písku ve Zlíně.
„To je pravda. Od Zlína, s nímž stále tak trochu na dálku bojujeme o interligovou příslušnost, nás nyní dělí už pět bodů, a tak můžeme hrát přece jen ve větším klidu. Družstvo je teď psychicky v pohodě a už se těšíme na sobotní domácí utkání s Veselím nad Moravou,“ dodal Jan Dvořák.

Banská Bystrica – Házená J. Hradec 21:26 (12:13)

Sestava a branky J. Hradce: Kantůrková, Březinová – Kupková 2, Kohoutová 5, Eliášová 3, Ručková, Keslerová 1, I. Matoušková 8, Pilařová, Martínková 4, Bubeníková 1, Krupicová 1, Vysloužilová 1.