Zítra se hraje 13. kolo interligy žen: Házená J. Hradec – Veselí nad Moravou (17)

V cestě jim však bude stát soupeř, který v minulém kole doma porazil suveréna mezinárodní soutěže z Michalovců (25:23). Tým, který má ve svém středu pět legionářek, disponuje zkušeným kádrem a do utkání půjde v roli papírového favorita. Tu navíc utvrzuje fakt, že v prvním vzájemném měření sil Moravanky doma přehrály jindřichohradecký celek o dvanáct branek (28:16). V tabulce jim momentálně patří šestá příčka.

Veselí se opírá především o výkony brankářky Škvaronkové, v poli pak hrají prim křídla Handlová s Foksovou či spojky Chetvertaková s Gedroitovou a v neposlední řadě i univerzálka Kočí, jež disponuje zkušenostmi z německé bundesligy.
Jindřichohradecké házenkářky, které v tabulce s deseti získanými body drží lichotivou sedmou příčku, ale do utkání půjdou s cílem pokusit se svému protivníkovi oplatit porážku.

Uzdraví se opory?

Přestože budou nadále postrádat brněnské hostující hráčky Zinu Žilkovou s Petrou Kročilovou, které mají zdravotní problémy, odhodlání poprat se o vítězství jim chybět nebude.
„K dispozici by snad měly být i dosud nemocné Jitka Matoušková, Pavlína Kuběnová a Zuzana Kupková,“ poznamenal asistent trenéra Házené J. Hradec Jan Dvořák.

Jak dále podotkl, jeho tým si bude muset dát pozor především na křídelní hru soupeřek. „Z tohoto prostoru jsme ve Veselí inkasovali šestnáct gólů. Musíme se na to zaměřit, stejně jako na poctivou obranu bez zbytečných chyb.“
Dvořák sice připouští, že soupeř je favoritem střetnutí, nicméně svým svěřenkyním věří.

„Doma hrajeme dobře, soupeř je kvalitní, takže se dá očekávat velmi pěkná podívaná. Nás navíc netrápí pocit bezprostředního ohrožení sestupem, proto můžeme hrát bez stresu. Věřím, že překvapíme a zvítězíme. A pokud si Veselí přiveze své vyhlášené bubeníky, bude to asi hukot. Už se těším,“ čiší optimismem Jan Dvořák.

Zdeněk Prager