Házenkářská interliga žen: Házená J. Hradec – Veselí nad Moravou 24:19 (10:10)

V útrobách sportovní haly se tísnila tisícovka diváků, která za doprovodu bubeníků z obou táborů vytvořila bouřlivé prostředí a hnala oba týmy vstříc nemilosrdnému souboji o každou píď palubovky.

První dějství ještě pozdější úspěch domácího nováčka nevěštilo. Zkušené Moravanky si udržovaly mírný, většinou pouze jednobrankový náskok, který se týmu od Vajgaru podařilo smazat až těsně před odchodem do šaten, neboť před tím pohrdl výhodou několika sedmimetrových hodů.
Bojovný a místy i hodně tvrdý duel vygradoval po změně stran. Jihočešky postupně začaly přebírat iniciativu, což se začalo odrážet také do skóre. Pomohla jim k tomu nedisciplinovanost a někdy až zákeřné zákroky veselských házenkářek, které za to pykaly ztrátou koncentrace a plýtváním sil při hře v oslabení. Navíc domácí celek praktikoval precizní obranu a zlepšil také úspěšnost sedmiček. A když se mu podařilo v polovině druhého poločasu odskočit na třígólový rozdíl, nabídnutou šanci už z ruky nepustil.

„Trestali jsme nečisté zákroky soupeřek a eliminovali jejich křídelní hru. Bubeníková navíc ubránila nejnebezpečnější hráčku Veselí Handlovou a střelecky se prosazovala Martínková. Svůj podíl na velmi cenném vítězství tentokrát nese skutečně celý kádr,“ prohlásil asistent trenéra jindřichohradeckých házenkářek Jan Dvořák.

 

FAKTA:

Nejvíce branek: Martínková 8/3, Bubeníková 3, I. Matoušková 3/1, J. Matoušková 3/3 – Chetvertaková 4, Handlová 4/3, Kočí 3.

Rozhodčí: Pešek, Pavlát.

Vyloučení: 2:8.

Sedmičky: 12/7:5/4.

Diváci: 1000.