Hokejbalisté v první lize porazili pražské Ďábly, o víkendu hrají znovu doma

V sobotu Olymp hostí Přelouč, v neděli přijede vedoucí Kert Park Praha. Oba duely začínají na Hvězdárně ve 14 hodin.

Olymp J. Hradec – Ďáblové Praha 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

Hned úvod střetnutí naznačil, že to domácí tým nebude mít snadné. Pražané totiž vyrukovali s obrannou taktikou, předháněli se v obětavosti a bojovnosti. V přehuštěném útočném pásmu se Jindřichohradečtí prosazovali velmi složitě. Naštěstí se probudil kanonýr Libor Slanina a v první třetině dostal Olymp dvakrát do vedení.
Jenže hosté pokaždé odpověděli vyrovnáním, navíc se na začátku prostřední části dostali do vedení, když využili přesilovou hru.
Poté měli Ďáblové možnost zvýšit náskok ve dlouhé dvojnásobné početní výhodě, ale v jejím průběhu ani jednou netrefili prostor jihočeské klece. O přesilovku se nakonec připravili sami, když zbytečně faulovali a vzápětí špatně střídali.
Ze hry v početní výhodě tak bylo rázem oslabení – psychicky na výši tedy byli znovu domácí hráči a obránce Ivan Adam tento fakt rychle využil k překlopení vah na stranu Olympu, když se dvakrát nádherně trefil z dálky. Jeho druhý gól padl 29 vteřin před koncem druhé třetiny.
Chvíli po začátku třetího dějství dokonal hattrick Slanina, vytáhl tak stav na 5:3 a J. Hradec začal hájit výhru. Náskok mohli zvýšit Martin Čapek a Lukáš Soukup, avšak trefili jen tyčky pražské svatyně. Tutovku zazdil také Martin Marko, který měl před sebou polovinu prázdné branky, ale trefil jen gólmana.
„Střelecky se trápím, neměl jsem dělat kličku navíc, přitom stačilo jen zakončit. Ďábly jsme měli porazit mnohem větším rozdílem,“ poznamenal Martin Marko.
Na druhé straně se borci z hlavního města snažili o korekci, ale na bravurně chytajícího Lukáše Hovorku už recept najít nedokázali. Gól sice dali, ale rozhodčí jej neuznali, jelikož byl dosažen kolenem.
„Konečně jsme nastoupili v nejsilnější sestavě a bylo to znát. Právě hráči, kteří nás posílili, zahráli skvěle. Radost mám z toho, že jsme dali góly v přesilovkách. Naopak mne mrzí, že neumíme proměnit jasné šance, takže zbytečně dáváme soupeři naděje na dobrý výsledek,“ hodnotil hrající asistent trenéra Martin Čapek.

Branky: Slanina 3, Adam 2. Asistence: Marko 3, Soukup 2, Čapek, Kiss. Vyloučení: 8:7, využití přes.: 2:1.

Olymp: Hovorka – Adam, B. Mátl, Dalík, Kiss, Jíra, Jindra – Majerik, Matějka, Soukup – Marko, Čapek, Slanina – Krivuš, Plášil, Supek.