Jindřichohradečtí hokejbalisté po porážce v Praze klesli až na šestou příčku

Kovo Praha – Olymp J. Hradec 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)

Úvod důležitého zápasu Jihočechům vůbec nevyšel. Začali totiž velmi nekoncentrovaně a podobně jako týden před tím v Novém Strašecí inkasovali hned v první minutě. Pražský celek vstřelená branka posadila do sedla, opanoval hřiště a brzy zvýšili na dvougólový rozdíl. Následovalo několik přesilových her domácích, které Olymp dokázal ubránit, ale deset vteřin před první přestávkou znovu inkasoval.

„Za stavu 0:1 měl velikou šanci Adam Krivuš. Těžko říct, kterak by se zápas vyvíjel pokud by vyrovnal. O naší porážce rozhodla první třetina. Dělali jsme chyby, nechali se zbytečně vylučovat, neplnili jsme taktické pokyny. Na rozhodčí se vymlouvat nemůžeme, poměr vyloučených se shodoval s děním na hřišti. Musíme hledat příčiny v sobě, na zápasy se lépe připravit a hlavně najít chuť vítězit,“ nešetřil kritikou vlastních řad hrající asistent trenéra Martin Čapek.

Ve druhé patnáctiminutovce se Olymp pokusil o zvrat, jenže samostatný brejk Lukáš Soukup nezužitkoval a vzápětí se Kovo trefilo počtvrté. Na začátku závěrečné části orazítkoval Libor Slanina tyčku, poté v přesilovce snížil Krivuš, hned nato Slanina neuspěl v samostatném úniku. Naopak borci z hlavního města se v pohodě prosadili popáté a bylo vymalováno.
„Pražané vyhráli zaslouženě, protože předvedli větší touhu po vítězství. My jsme předvedli odevzdaný výkon, za který jsme si snad ani úspěch nezasloužili,“ hodnotil duel jindřichohradecký útočník Jaroslav Supek, jenž v závěru druhým gól trochu zmírnil porážku Olympu.

Branky: Krivuš, Supek. Asistence: Matějka 2, Čapek. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 24:16.

Olymp: Hovorka – Dalík, Adam, Kiss, Jindra – Krivuš, Matějka, Čapek – Soukup, Majerik, Slanina – Plášil, Supek, Čermák.