Jindřichohradečtí hokejbalisté v první lize doma porazili nebezpečné Kladno

Jejich soupeřem bylo béčko KEB Kladno, se kterým se pere o nejlepší čtveřici tabulky. Do střetnutí takříkajíc o šest bodů šli Jihočeši bez útočníka Libora Slaniny, jenž se vrátil do druholigové N. Včelnice, nadále chyběl i zraněný forward Martin Marko. Obranu po odpykání disciplinárního trestu naopak vystužil zkušený Bronislav Mátl.

Olymp J. Hradec – KEB Kladno B 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Ten, kdo zavítal na Hvězdárnu, aby viděl výkon Olympu J. Hradec, určitě nelitoval. V duelu se střetli sousedé v tabulce a připravili divákům nejlepší utkání dosavadního průběhu sezony. Forma domácímu týmu přichází na konci podzimní části a toto tvrzení se v neděli odpoledne potvrdilo. Jindřichohradecké mužstvo si od úvodního vhazování vypracovalo drtivý tlak, mělo velké množství střeleckých možností, ale i tentokrát se potýkalo s koncovkou.
„Kdybychom po první třetině vedli 5:0, nemohl se nikdo divit. Místo toho byl stav vyrovnaný 1:1 a museli jsme dřít dál. Ještě nedávno by nás podobný průběh znervóznil, ale nyní jsme v mnohem lepším rozpoložení, a tak jsme si i nadále věřili,“ potvrzoval příchod formy hrající šéf Olympu Jaroslav Matějka.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala, do šancí se dostala i kladenská extraligová záloha, ale gólman Hovorka její příležitosti bravurně řešil. Rozhodnutí přineslo až třetí dějství. J. Hradec se dostal do vedení, když v přesilovce Jiří Plášil nepatrně tečoval dělovku Majerika – 2:1. Chvíli poté, ve hře čtyř proti čtyřem, se hosté dostali do rychlého brejku dva na jednoho a podařilo se jim vyrovnat – 2:2.

Větší vůli po vítězství ovšem měli domácí hráči, kteří o něm rozhodli necelé tři minuty před třetí sirénou. Obránce Ivan Adam se opakovaně dostal ke své obávané ráně švihem a druhý pokus jindřichohradeckého klubu přinesl tříbodový zisk – 3:2. Olymp se díky výhře posunul právě před KEB Kladno B.
„Z nadprůměrného střetnutí jsme si vítězství zasloužili, o ten gól jsme byli lepší. Škoda jen, že jsme nerozhodli již v první třetině, nemuselo to pak být takové drama. Naštěstí skvěle zachytal Lukáš Hovorka, který v tomto zápase předvedl několik famózních zákroků,“ sděloval J. Matějka.

 

Branky: Majerik, Plášil, Adam. Asistence: Jindra, Majerik.

Olymp: Hovorka – Kiss, Dalík, B. Mátl, Adam – A. Krivuš, Matějka, Čapek – Soukup, Majerik, Plášil – Jindra, Supek, Čermák.