V prvoligové tabulce drží jindřichohradecký celek po podzimu čtvrté místo

Tuto sobotu si Olymp bude moci napravit reputaci v Českých Budějovicích, kde se střetne s tamní Vltavou (od 14 hod.) ve čtvrtém kole Českého poháru.

SK Ďáblové Praha – Olymp J. Hradec 2:2 (0:2, 2:0, 0:0 – 0:0)

Olymp do posledního letošního ligového utkání nastoupil s cílem získat tři body. Vyhrát na hřišti posledního celku tabulky to byla skoro povinnost, vždyť Jihočeši jsou adeptem boje o nejvyšší příčky, zatímco pražští Ďáblové šli do střetnutí se sérií osmi zápasů bez výhry, přičemž doma naposledy zvítězili 16. září.

Úvod duelu vypadal podle představ hostů a zdálo se, že nebudou mít problémy splnit své předsevzetí. Hned v 18. vteřině otevřel skóre hrající asistent trenéra Martin Čapek a poslal J. Hradec do vedení 1:0. O 119 vteřin později už měli hosté dvougólový náskok, když se trefil Milan Majerik. Mizerný začátek Ďábly nedeprimoval – vzali si oddechový čas, vystřídali brankáře, šťastně přežili ještě pár jindřichohradeckých šancí a pak sami udeřili.
Hned v úvodu druhé třetiny napodobili Olymp ze začátku zápasu, když ve vstupu do prostřední části snížili a vzápětí také vyrovnali. Hra poté byla naprosto rovnocenná, více šancí sice měli i nadále hosté, ale gólově se již neprosadil nikdo. Oba celky měly k dispozici mnoho přesilovek, dlouho hrály oba týmy i v pěti proti třem, ovšem k rozhodnutí nedošlo. Gól nepadl ani při samostatných nájezdech, takže si soupeři rozdělili po bodu.

S konečnou remízou nebyl vůbec spokojen hrající šéf Olympu Jaroslav Matějka: „Bohužel jsme nenavázali na předešlá tři vítězná utkání a naprosto zbytečně jsme ztratili další body. Jasně jsme si řekli co chceme hrát, ale stanovenou taktiku jsme dodrželi jen do brzkého vedení 2:0, pak jsme ovšem nepochopitelně zcela vyklidili hřiště. Soupeř vyrovnal a my jsme již neměli psychické síly dovést utkání do vítězného konce. Je potřeba hrát s pokorou, nelze si po dvou minutách myslet, že je zápas vyhraný!“

 

Branky: M. Čapek, Majerik. Asistence: Matějka, Supek. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0.

Olymp: O. Průša – Kiss, Supek, B. Mátl, Adam – A. Krivuš, Matějka, Čapek – Soukup, Majerik, Plášil – Jindra, Čermák.