Právě proto vstoupí do nadcházející sezony oba jindřichohradecké kádry s lepšími vyhlídkami, a také se změnami ve vedení oddílu.
„Proběhla oddílová schůze, na které byl volen nový organizační výbor. Měnily se i podmínky členství v klubu a hlavně jsme se shodli na koncepci práce s mládeží a stanovili náborový program. Osvědčeným předsedou je po dlouhá léta Jan Cukr a členská schůze mu hlasováním dala důvěru i do dalších let. Organizací práce s mládeží byl pověřen Jiří Slovák,“ prozradil Emil Beťák, který byl zvolen místopředsedou oddílu.

A–tým:

Docela velká změna se dotkla áčka ve třetí lize. Jihočeské celky byly totiž přeřazeny do skupiny D, ve které se budou potkávat se soupeři ze středu a východu Moravy. „Hráči budou trávit hodně času na cestách, čeká je několik výjezdů do míst vzdálených bezmála 200 kilometrů. Pro soutěže amatérů jsou to pořádné štreky, nezbývá než se s tím poprat. Jsme totiž do kuželek velcí fandové a podařilo se nám nalézt i řešení, kterak pokrýt rapidně zvýšené náklady na cestování,“ uvedl.

Pro áčko jsou noví soupeři velkou neznámou a těžko odhadovat jejich sílu. Avšak vzhledem ke zkušeným borcům ve svém kádru z nich obavu nemají a chtějí se pohybovat na příčkách v lepší polovině tabulky.
Sezonu zahájí v sobotu 14. září, kdy budou v jihočeském derby hostit českobudějovickou Lokomotivu. Domácí kuželnou jim i v této sezoně bude čtyřdráha v Nové Bystřici.

B–tým:

Hrát v klidném středu tabulky KP I. – takový cíl si dalo béčko Slovanu. „Naše soupeře máme přečtené, takže víme, na co můžeme pomýšlet. Hracími dny jsou znovu pátky, v naší letité kuželně na Tyršově stadiónu rádi přivítáme diváckou podporu,“ zve možné příznivce i zvědavce Beťák.
Začátky duelů v J. Hradci jsou stanoveny na 17:30 hodin, přičemž poprvé se Slovan představí doma 28. září, kdy bude hostit Chotoviny.

Dorost:

Obhajovat titul okresního přeborníka Jindřichohradecka bude družstvo dorostenců. Jeho trenérem je Jaroslav Opl, který má v kádru nadějné hráče Karla Karpíška, Lukáše Opla a Jana Petra.
„Přebor dorostu se hraje turnajovým způsobem a naši talentovaní mladíci jsou jasným favoritem soutěže. Pokud bude sloužit zdraví, tak by jim obhajoba neměla utéct,“ dodal místopředseda kuželkářů Emil Beťák.