I. ČNHbL pokračuje v neděli. J. Hradec hraje opět doma s Pardubicemi (14 hodin)

Toho jsou si jindřichohradečtí borci vědomi a v úvodním kole na sídlišti Hvězdárna začali na naplnění tohoto cíle pracovat, když zdolali béčko Mostu 3:2. V dalším kole hrají svěřenci trenéra Michala Mátla znovu doma: tuto neděli od 14 hodin hostí Pardubice.

OLYMP J. HRADEC – PENTO MOST B 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)

Do úvodního mistrovského zápasu nové prvoligové sezony nastoupil Olymp v oslabené sestavě, když chyběli obránci Jíra, Krejčí a útočníci Čermák se Supkem. Přesto se cítil v roli favorita, což potvrdil i hrající místopředseda domácího klubu Martin Čapek: „Béčko Mostu sice hraje běhavý a tvrdý hokejbal, se kterým bude aspirovat na příčky v lepší polovině tabulky, ale naším cílem bylo vyhrát.“
Jihočeši potvrdili, že loni nasbírali cenné zkušenosti a v novém ročníku s nimi bude nutné počítat. Nerozhodil je ani problém hned v úvodu utkání, kdy už po 20 vteřinách prohrávali 0:1. I poté pokračovali v nátlakové hře a brzy byli za aktivitu odměněni vyrovnávacím gólem Petra Kisse. Do konce první třetiny dokázali ještě skórovat kapitán Lukáš Soukup a junior Adam Krivuš – domácí tým tak byl po prvním dějství ve dvoubrankovém vedení.
Bohužel od druhé třetiny se začal projevovat fakt, že se jedná o mistrovskou premiéru. Oba celky dělaly kupy chyb, Olympu, který si vypracoval velké množství šancí, odešla finální přihrávka a koncovka, takže se soustředil na uhlídání náskoku.
To se mu dařilo až do závěru střetnutí, i když hosté nejdříve snížili na rozdíl gólu a pak ještě měli k dispozici dvojnásobnou přesilovku. Jindřichohradecké mužstvo hru v oslabení zvládlo, stejně úspěšné bylo i při mostecké power-play a mohlo se tedy radovat z očekávané výhry.
„Nehráli jsme sice podle našich představ, ale za bojovnost jsme si vyhrát zasloužili. Pochválit musím celý tým, nad ostatní bych vyzdvihl výkon beka Petra Kisse,“ podotkl M. Čapek.

Branky: Kiss, Soukup, Krivuš. Asistence: Slanina, Majerik, Čapek. Vyloučení: 6:3.

Olymp: Průša – Adam, B. Mátl, Kiss, Dalík, Jindra – Majerik, Čapek, Soukup, Marko, Matějka, Slanina, A. Krivuš, Plášil.

 

Olymp Jindřichův Hradec odstartoval do své druhé sezony v I. ČNHbL výhrou nad Mostem 3:2. Stojí zleva: Jaroslav Matějka, Milan Majerik, Petr Kiss, Petr Jindra, Ivan Adam, Adam Krivuš, Libor Slanina, Bronislav Mátl, trenér Michal Mátl. Dole zleva: Martin Marko, Petr Dalík, Martin Čapek, Ondřej Průša, Lukáš Soukup, Lukáš Hovorka, Jiří Plášil.

Foto: Deník/Zdeněk Prager