Dekorování nejlepších jednotlivců i družstev se uskuteční 6. března v Třeboni. Návrhy oddílů vyhodnotí odborná komise

Tato akce je pokračováním tradice, která byla obnovena v loňském roce, kdy se slavnostní vyhlášení konalo v J. Hradci. Po záštitě jindřichohradeckého starosty Karla Matouška přebírá tuto štafetu starosta Třeboně Jan Váňa tak, aby ji v následujícím roce předal do Dačic.

Podpora samosprávy

Celou tuto akci připravuje Okresní sdružení ČSTV v J. Hradci. Závěrečný slavnostní ceremoniál se uskuteční ve čtvrtek 6. března v třeboňském kulturním zařízení Roháč.
Okresnímu sportu s 96 tělovýchovnými jednotami a více než 15 000 sportovci se tak dostává vyjádření podpory od samosprávy. Poskytnutá záštita je symbolický výraz podpory sportu, která je jinak vyjádřena ve formě poskytování sportovních zařízení či finanční podpory zejména mládežnického sportu.
„Všichni si uvědomujeme, jaký význam a přínos má sport pro obec i region a jaký efekt vyplývá z dobré sportovní vybavenosti pro města a obce. Proto je vlastní vyhlášení nejlepších sportovců poděkováním sportovcům, trenérům, městům a obcím za podporu rozvoje tělovýchovy a sportu na Jindřichohradecku,“ píše se v prohlášení, které vydalo okresní sdružení ČSTV.

Tři kategorie

I v letošním roce se vyhlášení uskuteční ve třech kategoriích: jednotlivci – dospělí, jednotlivci do 15 let a družstva bez věkového omezení. Podmínkou i nadále zůstává, že všichni nominovaní sportovci musejí být registrovaní a působit v klubech v okrese J. Hradec.
V těchto dnech probíhá uzávěrka návrhů sportovců a družstev. Navrhovat jednotlivce a sportovní kolektivy bylo umožněno všem tělovýchovným jednotám v okrese. Zaslané návrhy budou předány odborné komisi, která je vyhodnotí.

 

Vítězové 2006

Připomeňme si jména těch, kteří se v anketě umístili na nejvyšších příčkách za rok 2006.

Jednotlivci: 1. Pavla Matyášová (Klub biatlonu Staré Město p. L. – letní biatlon), 2. Juraj Hasík (TH Taekwondo ITF Třeboň – taekwondo), 3. Tomáš Petržala (Jiskra Třeboň – házená).

Jednotlivci do 15 let: 1. Marin Rus (Slovan J. Hradec – plavání), 2. Kristýna Minářová (Klub biatlonu Staré Město p. L. – letní biatlon), 3. Jan Kostka ( Klub sportovního rybolovu MO ČRS J. Hradec – sportovní rybolov).

Družstva: 1. Jiskra Třeboň – házená muži, 2. Házená J. Hradec – házená ženy, 3. Jiskra Třeboň – veslování (Hana Janátová, Blanka Šindlerová).

 

Zdeněk Prager