Házenkáři Jiskry absolvovali dvě utkání s rakouskými soupeři a turnaj v Litovli

Zubr extraliga házenkářů pokračuje v sobotu 2. února, kdy Třeboň doma nastoupí proti poslední Bystřici pod Hostýnem.

Linec – Třeboň 29:20

Zápas se nesl ve znamení množství technických chyb na obou stranách. Jiskra se soupeřem držela krok až do 45 minuty, závěr utkání ovšem Třeboňští nezvládli.
Branky: Bicek 5, Kubík 4, Mráz 3, Chlubna, Mošovský 2, Mlsna, Šulc, Farka, Mareš.

Třeboň – West Vídeň 31:30

Jihočeši začali dobře a postupně si vytvořili až sedmigólový náskok. Soupeř korigoval teprve v okamžiku, kdy Třeboň dala prostor mladým hráčům širšího kádru.
Branky: Bicek 6, Mošovský 5, Mlsna, Kubík 4, Volf 3, Šulc, Farka, Čapek 2, Mareš, Vitha, Povolný.

V Litovli poslední

Extraligový tým Jiskry o uplynulém víkendu absolvoval i Memoriál F. Čikla, který uspořádal prvoligový Tatran Litovel. Na Moravě nejprve shodným výsledkem o gól podlehl Kopřivnici i domácímu mužstvu, v závěrečném duelu s pozdějším vítězem celého klání ze slovenské Považské Bystrice se ale zaslouženě radoval z jediného vítězství.
K nejlepším střelcům memoriálu patřili Kubík s 18 a Mošovský se 17 góly, všechny duely výborně odehrál Volf.

Výsledky: Třeboň – Kopřivnice 23:24, Třeboň – Litovel 23:24, Třeboň – Považská Bystrica 27:30.

Konečné pořadí: 1. P. Bystrica 4, 2. Litovel 4, 3. Kopřivnice 2, 4. Třeboň 2.

Hráči musí zabrat

„Ještě to není zdaleka ono. Stále vyrábíme velké množství technických chyb a nevycházejí nám, podobně jako v extralize, koncovky duelů. Mužstvo se zlepšilo až v posledním turnajovém utkání proti Považské Bystrici a v pondělí v duelu s Vídní. Teprve s těmito soupeři jsme hráli to, co trénujeme. Tedy jednoduchou a rychlou házenou se zakončením z první či druhé vlny. Doufám, že si hráči začínají uvědomovat, že je nejvyšší čas zabrat,“ poznamenal kouč extraligových házenkářů Třeboně Karel Petržala.