Pokud slovanistkám stačily síly, nad svými soupeřkami vedly a domácím se podařilo srovnat skóre až ve 26. minutě. To už ale Slovan hrál ve čtyřech bez jedné vyfaulované hráčky. Postupně však sbíraly osobní chyby i další a když tři minuty před závěrečným hvizdem zbyla na palubovce jediná jindřichohradecká košíkářka, byli rozhodčí nuceni utkání za stavu 79:61 pro Humpolec předčasně ukončit. Nutno ještě podotknout, že sudí měli na hostující tým přísnější metr a zatímco domácímu celku odpískali 13 faulů, Slovanu rovných dvacet. Jen pro zajímavost uvádíme počet bodů družinky statečných: Janků 26 (na snímku), Zadinová 11, Dosedělová, Štěrbová 9, Píchová 6.
V praxi tak nedohrané utkání znamená kontumační prohru 0:20, ovšem s tím, že si do tabulky J. Hradec připisuje jeden bod jako za regulérní porážku. A právě to také rozhodlo, že Slovan v konečném účtování obsadil pátou příčku právě o bod před Humpolcem.
Současný stav jindřichohradeckého ženského basketbalu je ale jinak na pováženou a již nyní probleskují informace, že se v příští sezoně tým do oblastního přeboru vůbec nepřihlásí.