Do příští sezony klub vstoupí pod novým názvem BK JH Comp J. Hradec a administrativním krokem basketbalové federace bude hrát první ligu.
„Jedná se však pouze o změnu názvu soutěží. Po nejvyšší Mattoni NBL bude od nadcházející sezony druhá nejvyšší soutěž pojmenována jako první liga,“ vysvětlil předseda BK Libor Žižka.
V klubu právě finišuje první fáze přípravy, v níž se hráči do konce června scházejí dvakrát týdně k tréninkům. V červenci na basketbalisty čeká dovolená a individuální příprava, ke společným tréninkům se tým sejde opět počátkem srpna. Do přípravy byli zařazeni kromě domácích dorostenců i nové posily.
„Hlavně ve druhé polovině srpna již přípravu hodně zintenzivníme. Na řadu přijdou už i zápasy a turnaje tak, aby se mužstvo co nejlépe připravilo na start soutěže, který je naplánován na 15. září,“ uvedl Žižka.

Změny v kádru

V hráčském kádru dochází k poměrně významným změnám.
Kmenoví hráči Jan Hájek a Jan Schönbauer se s vedením dohodli, že ze studijních důvodů letos ligu hrát nebudou a rozhodli se nastupovat za nově vzniklý rezervní tým BK v oblastním přeboru.
Svou aktivní kariéru, alespoň prozatím, ukončil rozehrávač Jakub Důra, jenž se stal sportovním ředitelem libereckých Kondorů. V dresu J. Hradce už neuvidíme ani Ivo Prachaře. Ten překročil věkový limit pro hostování a chce se prosadit do základního kádru svého mateřského oddílu A Plus Brno.
„Oběma bych chtěl poděkovat za práci, kterou v našem týmu odvedli, a věříme, že se i v nabitém programu Mattoni NBL najde čas se s nimi rozloučit před našimi diváky,“ je přesvědčen šéf klubu.
Co se týče příchodů, představitelé klubu nelení a dostáli svým slibům přivést do J. Hradce kvalitní hráče na přestup.
Prvním z nich je 23letý a 170 centimetrů vysoký rozehrávač Petr Malach z BK Boskovice, který minulou sezonu odehrál ve druhé lize za Blansko.
„Jeho částečnou nevýhodou je sice menší výška, ale nahrazuje ji velikou pohyblivostí, nesmírnou bojovností a výbornou hrou jeden proti jednomu. Přesně takový hráč nám po odchodu Jakuba Důry chyběl. Věříme, že nám pomůže i svou tvořivostí.“
Další posilou je pivot Tomáš Novotný (24 let, 207 cm). Přichází z Brna, vloni působil v Uherském Brodě, kde měl jako pivot druhý nejvyšší bodový průměr na zápas. Dříve hrával i za Blansko, ale pochází z Pardubic, kde také s basketbalem začínal.

„Trojkař“ Budínský


Na rodný jih se stěhuje i 28leté křídlo Tomáš Budínský (191 cm). Českobudějovický odchovanec hrál naposledy druhou ligu v Kolíně a Domažlicích, odkud také do BK přestupuje.
„Tohoto hráče nemusíme ani moc představovat. V minulosti nás v dresu Českých Budějovic několikrát rozstřílel svými trojkami. Ve statistikách druhé ligy patřil k nejlepším střelcům soutěže vůbec a také v pořadí dosažených trojek byl hodně nahoře. Doufáme, že mu střelecká produktivita vydrží,“ přeje si Žižka.

Návrat Mikeše

Staronovou tváří v dresu BK J. Hradec je pak Viktor Mikeš (24 let, 205 cm) Odchovanec pražského Vyšehradu byl v uplynulé sezoně v kádru Liberce a u Vajgaru hostoval. Poté, co byl zapůjčen do Ústí nad Labem, si však poranil koleno, musel podstoupit operaci a sezona pro něho předčasně skončila. Nyní už je pivotman fit a připraven v jindřichohradeckém dresu bojovat o co nejlepší umístění.
Všichni tito hráči do J. Hradce přicházejí na přestup. To znamená, že budou stálými členy kádru BK JH Comp a budou tedy k dispozici ke všem utkáním i tréninkům.

Koho tají?

„Navíc máme v plánu příchod ještě jednoho hráče. Zatím se to vyvíjí příznivě, ale nechceme to zakřiknout, a tak o této posile budeme veřejnost informovat až v okamžiku, kdy bude vše jasné,“ je opatrný předseda BK.
Jindřichohradecký celek navíc nadále jedná o možném startu hráčů, kteří v týmu letos hostovali.
„Zde ale bude vše záležet na situaci v jejich mateřských klubech. Tito basketbalisté většinou zájem u nás hrát mají. Jinak je ale třeba říci, že stavět budeme na základním kádru kmenových hráčů. Hostující pendlové, kteří nebudou s týmem v pravidelné přípravě, budou pouze dva, maximálně tři. Měli by být těmi posilami navíc v zápasech, ke kterým budou uvolněni,“ uzavírá strategii šéf BK JH Comp Libor Žižka.