Klub má za sebou úspěšnou sezonu, v té příští chce mít více kmenových hráčů

I proto je tak trochu s podivem, že některým představitelům jihočeského basketbalu je BK J. Hradec trnem v oku. Podle slov předsedy klubu Libora Žižky je to tím, že je poloprofesionální. Ve skutečnosti na tom ale není nic zvláštního. „Pracujeme na stejném principu jako třeba jindřichohradecké házenkářky nebo hokejisté,“ vysvětlil.
Jako neopodstatněné také vidí nařčení, že trenér společně s vedením klubu nedával dost prostoru domácím hráčům a upřednostňoval hostující pendly z první ligy.
„S našimi hráči jsme postoupili do třetí ligy a udrželi se v ní. Pro letošní rok jsme si ale vytýčili cíl dostat se do druholigového play-off, a to by jen s našimi hráči nešlo. Nemají tolik zkušeností jako ti z první ligy,“ tvrdí Žižka.
I proto záleželo při výběru hráčů na jednotlivé zápasy především na jejich výkonnosti. To však neznamená, že se místní odchovanci pod koši neukázali.
„Basketbal je kolektivní sport, ve kterém mají své místo i náhradníci, kteří sedí na lavičce. Pro hráče v poli znamenají velkou podporu. Je také dobré si uvědomit, že máme nejstabilnější kádr z druhé ligy. Z dvanácti základních hráčů nám nikdo neodešel,“ doplnil Libor Žižka.
A v příští sezoně se to má ještě vylepšit. Do hry by se měli zapojit i někteří současní dorostenci Slovanu. Vedení BK navíc chce vytvořit základní kádr, který společně bude nejen hrát, ale i dvakrát týdně trénovat.
K tomu je zapotřebí dostat kvalitní hráče do Jindřichova Hradce, jak se to před časem povedlo například s Bubeníkem. Vedle nich budou zhruba čtyři hostující basketbalisté z prvoligových týmů.
V nadcházející sezoně se chce vedení klubu také více soustředit na vylepšení zázemí a atmosféry při domácích zápasech tak, aby na ně chodilo ještě více diváků.
„Začali jsme změnou dresů, vytvořili nové webové stránky a zahájili jsme spolupráci s firmou Skolit, díky níž se nám snad podařilo naše domácí utkání zatraktivnit. A chceme v tomto trendu pokračovat i nadále. Naší snahou je, aby se v Hradci hrálo v časech, které jsou pro lidi více přijatelné. I nadále budeme losovat vstupenky o hodnotné ceny,“ řekl předseda klubu.
Jeho snem je, aby na sobotní zápasy chodilo více než pět set lidí. Chtěl by jim předvést nejen kvalitní sport, ale i zábavu, která k tomu patří.
Trochu ho ale zaráží, jak jsou jindřichohradečtí fanoušci nestálí. „Když se nějakému oddílu daří, tak má fanoušků hodně, ale pokud se dostane do úzkých, tak je jich jen hrstka. Kde jsou dnes ty tisíce fanoušků, kteří chodili na prvoligové zápasy jindřichohradeckých hokejistů,“ posteskl si.
Lidé by prý měli sledovat sport, protože se jim líbí a mají k němu určitý vztah. A ne proto, že je to módní záležitost. Fandit úspěšnému týmu není žádné hrdinství.
„Do zahájení příští sezony nás čeká ještě spousta práce, pokud chceme potvrdit letošní výsledky a úspěch, za který patří velké díky všem hráčům, trenérovi i ostatním lidem, kteří nám pomáhali se zajištěním domácích zápasů,“ uzavřel šéf klubu.