Cyklisté Jomy absolvovali další dva těžké maratony

Holešov, Nová Cerekev / Cyklistická stáj Bike sport Joma J. Hradec absolvovala další podniky v závodech horských kol.

31.7.2007

PŘED STARTEM. Ještě nezbytná taktická porada před dalším těžkým závodem na horských kolech v podání cyklisté stáje Bike sport Joma (zleva) Kníže, Spurného, Raby, Dvořáka a Tancera.Foto: archiv Deníku

Holešov

Pod Hostýnskými vrchy se konal 14. ročník jednoho z nejtěžších bikemaratonu v ČR s názvem Drásal, který byl zařazen do série závodů Kolo pro život Česká spořitelna.

Tým Jomy se zúčastnil kratší tratě dlouhé 55 kilometrů s převýšením 1500 metrů, která byla součástí Českého poháru v půlmaratonu. Na velmi náročné trati, kde stoupání střídala ostré technické sjezdy bez rovinek, obstáli se ctí i jindřichohradečtí cyklisté. Rudolf Hronza ve své kategorii nad 60 let zvítězil a upevnil si celkové vedení v seriálu. Shodně devátá místa pak obsadili ve svých kategoriích i David Kníže (19-29 let) a Tomáš Raba (39- 49).

Nová Cerekev

Pátý závod série Anlen Galaxy Přes tři vrchy Vysočiny v Nové Cerekvi čítal celkem 85 kilometrů dlouhý maraton, na němž v početném startovním poli nechyběli ani jezdci kategorie elite jako například Šimůnek ml., Bína či Zlámalík.

Závod tvoří tři nejvyšší vrcholy Křemešník, Čeřínek a Javořice. Pořadatelé udělali tentokrát změnu a oproti předešlým ročníkům se závod jel v opačném směru. Trať tak byla ještě náročnější. „Převážně ji tvořil lesní terén s množstvím kořenových a velmi technických úseků. Zvlášť výjezd na Čeřínek a sjezd z Javořice lemovali diváci zvědaví na technické finesy,“ konstatoval kapitán týmu Tomáš Raba. Ke všem těmto faktorům přibylo úporné vedro, které udělalo pro některé závodníky z trati peklo. Cyklistika je dřina a maratony nejsou procházkou růžovou zahradou.

Bike sport Joma i tentokrát zajel pěkný závod. František Spurný (Kat. 50-60 let) a David Kníže (Kat. 19-29 let) zůstali ve svých kategoriích smůlovatě na bramborových postech a oba obsadili čtvrté místo. Tomáš Raba (Kat. 39-49 let) se závodem protrápil na 14. pozici.

Přesto se Kníže i Spurný usadili v průběžném pořadí na vedoucích příčkách svých kategorií a Raba je s malou ztrátou na šesté pozici.