Nováčka I. A třídy posílili Matouš, Fleischman a Kolář

Během přípravy absolvovali fotbalisté domácí turnaj, v němž přehráli Hlubokou 3:1 a podlehli Třeboni 1:6, v dalších duelech poté zvítězili nad Dobrou Vodou 3:1, Stráží 7:2 a prohráli na českobudějovické Slavii 0:2. Generálkou před mistrovskými boji je jejich dnešní domácí souboj s Kardašovou Řečicí (17 hodin).
V Novosedlech budou i v příští sezoně spoléhat na stávající hráčský kádr, který proto prošel pouze několika změnami. Do Staňkova odešel Jecha a aktivní kariéru pak přerušil Matuška.
Z příchodů je nejzajímavější angažování ostříleného středopolaře Otakara Matouše, který přichází na přestup z Veselí a má mimo jiné zkušenosti ze třetí ligy a divize v dresu Třeboně či J. Hradce i dalších klubů. V celku SK bude na podzim hostovat také gólman Daniel Fleischman z Roudného a ofenzivní hráč Aleš Kolář ze Staňkova.
„Kádr už takhle zřejmě zůstane. Chtěli bychom předvádět divácky atraktivní fotbal a naším jediným cílem je soutěž dobře zvládnout a I. A třídu udržet. Nebude to jednoduché, protože polovina mužstev má zkušenosti i z krajského přeboru. Ale věřím, že se nám to podaří. Důležité bude hned první utkání,“ uvedl trenér Novosedel Josef Češka.
V něm přivítají Novosedly příští sobotu od 17 hodin dalšího nováčka I. A třídy – Řepeč z Táborska.

Aktuální kádr: brankáři: Brabec, Fleischman, Bicenc, obránci: Šafránek, Viščur, Kreim, Voldřich, Šašek, Podojil, Dvořák, záložníci: Kubata, Michal, Šulc, Šťastný, Matouš, Čáp, útočníci: Bárta, Kuchař, Šmíd, Kolář. Předseda klubu: Jan Kubata, trenér: Josef Češka, hrající asistent: Otakar Matouš, manažer: Rostislav Bicek, vedoucí mužstva: Pavel Nagy.