Na sezonu 2007/2008 se pečlivě připravují divizní futsalisté FIFA z FC Kelta Sedlo

Podívejme se nejprve na sezónu 2006/2007. V divizi jste skončili osmí, jste spokojeni?
Co se týká umístění, tak spokojeni být můžeme. Avšak nelze se spokojit se způsobem, jakým jsme se ke konečné pozici dostali. Za celý ročník jsme získali pouhých devatenáct bodů, do čtvrtfinále jihočeské divize jsme se dostali pouze díky tomu, že za námi zůstaly pouze slabé celky Tchibuk Písek a béčko K-sportu Jindřichův Hradec. Oproti předchozím sezonám jsme dostávali příliš mnoho gólů, přitom právě naší defenzívy se dříve každý obával. Osobně skončenou sezonu hodnotím negativně.

Dobrá reputace Kelty Sedlo utrpěla šrám v divizním play-off, co se stalo?
Poprvé v devítileté historii klubu jsme neodjeli k zápasu. Nedokázali jsme složit sestavu, aby byla schopna odcestovat do Českých Budějovic ke čtvrtfinálové odvetě proti Absolutu. Je sice pravdou, že jsme měli hodně hráčů zraněných nebo pracovně zaneprázdněných, ale tím to prostě nejde omluvit! Neodjetí k zápasu play off bylo jen vyvrcholením předchozích problémů. My jsme už utkání v Hůrách a poté i odvetu pohárového semifinále s Gongem Č. Budějovice absolvovali s minimálním počtem hráčů.

Přinesla loňská sezóna také nějaké klady?
V divizi se nám povedlo vyhrát soutěž fair play, a sice s docela kuriózním výsledkem, když jsme nasbírali nula bodů. To znamená, že za celý ročník jsme ani jednou nebyli potrestáni napomenutím žlutou kartou. Oproti minulým ročníkům se zlepšila i naše produktivita, dali jsme 83 gólů – nejvíc v historii našeho působení v divizi. Jako plus se dá označit návrat kanonýra Jiřího Havla, který do mužstva přišel po několikaleté pauze. Své střelecké schopnosti prokázal, když v šesti zápasech skóroval jedenáctkrát. Mezi klady lze zařadit i prvenství na turnaji Lucerna Cup v Pelhřimově, vítězství v okresním části Českého poháru a účast v semifinále krajské části.

Představte trochu současný kádr Kelty Sedlo?
Nejspolehlivějším hráčem loňského ročníku byl Josef Chuda, který odehrál všechny naše zápasy. Alespoň třináctkrát nastoupili Jan Kandl, Vladimír Hron, David Fiedler, Petr Kodada a brankář Pavel Drábik. U těchto hráčů bylo důvodem absencí hlavně vytížení v zaměstnání, devět zápasů odehrál Zbyněk Budoš, ten byl limitován dvouměsíční léčbou nataženého svalu.

Bude Kelta hrát jihočeskou divizi i v sezóně 2007/2008? Jaké jsou v týmu novinky?
Divizi bychom samozřejmě hrát chtěli, ale do dnešního dne jsme neobdrželi formulář přihlášky, pravděpodobně s námi organizátoři počítají i bez ní. Zřejmě se budeme muset obejít bez služeb historicky nejlepšího střelce Kelty Petra Kodady, toho pracovní povinnosti odvály na Hanou. Naopak studium ukončili Martin Melzoch a Ondřej Hačka, takže nyní budou oba mít mnohem více času na futsal. Snažíme se tým doplnit o brankáře, který by chytal naše zápasy na hřištích soupeřů. Mělo by jít o gólmana z Českobudějovicka, protože právě odtud se rekrutuje velký počet našich soupeřů. Pro domácí duely máme k dispozici Pavla Drábika, kterému kryje záda Daniel Vaněk.

Jak vypadá příprava týmu?
Chceme se vyvarovat problémů z minulé sezóny, proto budeme tréninky před sezónou směřovat k tomu, aby se vytvořila jednolitá parta. Zúčastníme se několika turnajů, už jsme absolvovali Vysočina Cup v Hořepníku, startovat budeme na Kasalý Cupu ve Starém Hobzí. Pořádat budeme Kelta Cup – Sedelské vápno, již sedmý ročník se uskuteční v Sedle v sobotu osmadvacátého července. Chystáme se i na několik přátelských přípravných zápasů, názvy soupeřů ještě neznám.

Kde budete hrát divizi, vrátíte se zpět do J. Hradce?
Kdepak, na pronájem krásné městské haly v Jindřichově Hradci prostě nemáme finance. Zůstaneme v Kunžaku, provozovatel tamní sportovní haly nám vychází vstříc. Domácí zápasy budeme hrát ve čtvrtek od 19.30 hodin.